Gruzja

Wycieczki do Gruzji

Wrzuć Gruzję na listę podróżniczych marzeń, a nie pożałujesz! Na wertepach dzikiego Kaukazu odkryjesz z nami szlaki kultowe i te zupełnie nieznane z przewodników. Podczas wycieczki do Gruzji zobaczysz oszałamiające krajobrazy, zabytki 1500-letniej kultury i orientalną architekturę miast i wsi, gdzie każdy dzień toczy się wokół prostej radości życia. Staniesz oko w oko ze skalnymi miastami i powulkanicznymi jeziorami, a gdy skręcisz w serpentyny bezdroży – odnajdziesz zjawiskowe półpustynie, a nawet gruzińską sawannę!

Wycieczka do Gruzji to także pełne wrażeń spotkania z lokalnymi mieszkańcami i uczestnictwo w kaukaskiej codzienności. Od gwarnych bazarów przez zaciszne górskie osady aż po cerkwie i monastyry, przypominające o historii chrześcijaństwa, które sięga w Gruzji już IV w., poznasz tu inny świat, który kusi obietnicą najwspanialszych przeżyć. A wszystko to podlane suprą – tradycyjną biesiadą z poetyckimi toastami, tańcami, śpiewami, plackami chaczapuri i pierożkami chinkali, pysznym winem wyrabianym tradycyjną metodą w amforach kwewri (UNESCO) oraz słynną gruzińską gościnnością!

Wycieczki objazdowe do Gruzji

W Gruzji od wieków splatają się drogi ciekawskich podróżników. Ten niewielki kraj, za to bogaty w moc skarbów dla miłośników natury, historii i kultury, wręcz nie daje się poznać w zaledwie kilka dni. Gdy przyjedziesz na wyprawę do Gruzji raz – zapragniesz tu wrócić, żeby odkryć kolejne malownicze i tajemnicze zakątki.

Na dobry początek postaw na klasykę. Świetny wybór to przykładowo wycieczka objazdowa do Gruzji „Gruzja Baśniowy Kraj” (12 dni lub 9 dni). Podczas eskapady przejedziesz ten piękny kraj z północy na południe i ze wschodu na zachód, by zobaczyć najsłynniejsze atrakcje Gruzji. Baśniowe Tbilisi, cerkwie Mcchety, Gruzińska Droga Wojenna, cerkiew Cminda Sameba z widokiem na wygasły wulkan Kazbek, zapierające dech w piersiach pejzaże kurortu narciarskiego Gudauri, płynąca winem zielona Kachetia, skalne miasto Wardzia, muzeum w mieście miłości Signagi, skalno-kamienny kompleks monastyrów na półpustyni Dawit Garedża, zamek Rabati w Achalciche, czyli symbolu tolerancji religijnej i etnicznej – to dopiero początek niespodzianek!

Masz wolny termin dopiero jesienią? Nic straconego! Wycieczka objazdowa do Gruzji po sezonie to szansa ujrzenia wspaniałych zabytków i spektakularnych pejzaży Kaukazu w płaszczyku żółto-rdzawych liści – spokojnie, klimatycznie, a w dodatku bez upału i tłumu turystów. Czego chcieć więcej?

A co, jeżeli jesteś miłośnikiem śnieżnego szaleństwa? Mamy dobrą wiadomość: kierunek Kaukaz to zdecydowanie najlepsza opcja na kameralny wyjazd narciarski z emocjami w tle! Czekają tu świetnie przygotowane trasy, bogata infrastruktura i zawsze fenomenalna atmosfera – wycieczka narciarska i sylwestrowa do Gruzji to idealna okazja, aby się o tym przekonać.

Wakacje w Gruzji

W Gruzji o każdej porze roku odpoczniesz jak nigdy i naładujesz akumulatory. Sezon wakacyjny na Kaukazie trwa od majówki do jesieni oraz w zimie. Wakacje w Gruzji latem, jak również wiosną i wczesną jesienią, to niesamowita okazja, aby przemierzyć szlaki soczyście zielonego Kaukazu. Gęsto ukwiecone alpejskie łąki, bystre rzeki, wodospady, wielkie jeziora, stadka owiec, krów i koni, przycupnięte tu i ówdzie wioski z orientalnymi gankami, zabytkowe cerkwie i twierdze tworzą prawdziwie urokliwy, kojący widok.

Jeżeli masz w sobie ducha przygody, szybko opuścisz subtropikalne plaże cukierkowego Batumi nad Morze Czarnym, słynące z wody mineralnej Borjomi albo Gori (miasto Stalina), aby udać się na wine tour, jeep tour albo trekking w Gruzji. Niezapomniane wakacje w Gruzji poprowadzą Cię przez kaukaskie bezdroża m.in. do upstrzonej kamiennymi basztami obronnymi swańskiej wioski Uszguli, zielonego regionu Raczy, który przypomina krajobrazem Shire z „Władcy pierścieni” albo na etniczne pogranicze powulkanicznych regionów Adżarii i Samcche-Dżawachetii.

Gdy jesteś gotowy stawić czoła serpentynom Kaukazu, które nawet twardzielom przyspieszają bicie serca – obierz kurs na regiony Tuszetii i Chewsuretii! Czekają tu zamglone szczyty, krystaliczne potoki, odcięte od cywilizacji zielone pustkowia, szutrowe drogi bez cienia asfaltu, a na deser ekologiczne sery, wino, etnograficzne sekrety i spotkania z ludźmi, którzy od wieków żyją w zgodzie z naturą.

Masz ochotę na więcej? Skuś się na łączone wycieczki na Kaukaz – do Gruzji i Armenii albo do Gruzji i Azerbejdżanu. Dokądkolwiek wyruszysz, z pewnością dotkniesz Gruzji wszystkimi zmysłami i odgadniesz, w czym tkwi niezwykła magia perły Kaukazu!

Nie jest tajemnicą, że jednym z ulubionych hobby w Armenii jest rzut kostką. Krąży o tym wiele historii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest