narty-w-gruzji-8-dni-baner

Narty

Wycieczki narciarskie

Chcesz spędzić emocjonujące ferie zimowe? Pakuj się i ruszaj na stok! Wycieczka narciarska to idealny sposób na zimę dla miłośników śnieżnego szaleństwa i klimatycznego wypoczynku w górach. Narty, snowboard, sanki i spacery pośród białego puchu, a do tego wieczory przy kominku, z kubkiem herbaty albo wina – wycieczka narciarska pozwoli Ci spełnić marzenia o zimie nastrojowej i pełnej wrażeń!

Wycieczka narciarska na Kaukaz 

W Europie nie brakuje fantastycznych miejsc na śnieżne przygody. Jeśli jednak chcesz się cieszyć zimą bez tłumu turystów, śmiało obierz kurs na Kaukaz! To dla wielu wciąż nieoczywisty kierunek, ale gdy zajrzysz tu raz – będziesz chciał już zawsze wracać. Wycieczka narciarska na Kaukaz to doskonały wybór dla początkujących, jak i zaawansowanych amatorów szusowania, dorosłych i dzieci.

W Gruzji i Armenii odkryjesz kilometry znakomitych tras zjazdowych o różnym poziomie trudności, niezbędną infrastrukturę, przytulne hostele i knajpki. Do pełni szczęścia dodaj majestatyczne, dzikie góry z czapami śniegu, zapierające dech w piersiach wąwozy, skute lodem potoki, interesujące zabytki, spokój i poczucie wolności. To co, gotowy na najlepsze ferie zimowe? Pozostaje już tylko odpowiedzieć na kluczowe pytanie: gdzie na narty na Kaukazie?

Narty w Gruzji

W Gruzji najpopularniejszym kurortem narciarskim jest Gudauri, leżące na 2200 m n.p.m. Wśród dziewiczych terenów czeka tu aż 70 km tras zjazdowych. Na zbocza trzytysięczników: Kudebi i Sadzele, prowadzą wyciągi krzesełkowe, gondolowe i talerzykowe, a dla dzieci są specjalne maty wyciągowe. W kurorcie znajdziesz też wypożyczalnie sprzętu i doświadczonych instruktorów (mówią w kilku językach, w tym po polsku).

Narty w Gruzji to moc udanej zabawy również poza stokiem. W Gudauri i okolicach są tradycyjne łaźnie na chwilę rozgrzewającego relaksu, oszałamiające krajobrazy oraz słynne pomniki historii. Do miasteczka prowadzi Gruzińska Droga Wojenna, czyli starożytny szlak handlowy, wojskowy i podróżniczy, na którym zobaczysz wiele kultowych zabytków. Koniecznie pojedź nim dalej, a dotrzesz pod Kazbek, wygasły wulkan i drugą najwyższą górę w Gruzji. Serpentyny poza światem, sięgające chmur skalne ściany czy cerkiew Cmida Sameba – sprawdź sam, co zachwyci Cię tu najbardziej!

Narty w Armenii

Narty w Armenii to pomysł, który wielu osobom wyda się co najmniej zdumiewający. Tymczasem właśnie w tym niepozornym kraju działa urokliwy kurort narciarski Cachkadzor. Niezwykle popularny za czasów radzieckich, znów przyciąga pasjonatów białego szaleństwa. Cachkadzor ma doskonale przygotowane trasy zjazdowe i jest bogaty w niezbędną infrastrukturę: wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie i snowboardowe, hotele, restauracje, kawiarnie. Miasteczko, leżące nieopodal słynnego jeziora Sewan, jest zaciszne i kameralne. Dobrze poczują się tu osoby, które zamiast zabaw na stoku wolą pospacerować po okolicznych lasach, aby odpocząć i zregenerować siły.

Sylwester na Kaukazie – wycieczki narciarskie 

Na Kaukaz możesz wpaść nie tylko na narty i zimowy relaks. Znakomitym pomysłem są także wycieczki sylwestrowe. Szampańska atmosfera, niezapomniane zimowe atrakcje i piękne widoki to zaledwie początek niespodzianek. Bo na prawdziwie kaukaską atmosferę składają się także gościnni mieszkańcy i supra, czyli tradycyjna biesiada z pysznym jedzeniem i organicznym winem. W Nowy Rok stoły jeszcze bardziej uginają się od lokalnych pyszności, ludzie tańczą, śpiewają i wnoszą kolejne toasty za radość życia – sylwester na Kaukazie to magia, której warto doświadczyć chociaż raz w życiu!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest