Wine Tour

Wine tour

Wine tour to wycieczka do miejsc słynących z produkcji wina. Podczas winnej eskapady poznasz bogate dzieje, tradycje i smaki lokalnego winiarstwa. Jako koneser lub amator możesz liczyć na to, że wine tour uraczy zarówno Twoje podniebienie, jak i oczy i uszy – wszak enoturystyka, czyli turystyka winiarska lub winoturystyka, to nie tylko radosna degustacja płynnego skarbu!

Przy lampce wybornego wina, zasłuchasz się w pyszne opowieści miejscowych winiarzy – pasjonatów, którzy niestrudzenie wymyślają nowe lub kultywują prastare metody uprawy rzadkich odmian winorośli i tajniki produkcji wina. Gdy skosztujesz wspaniałych win w towarzystwie sera, chleba i owoców, udasz się na relaksujący spacer po winnicy albo zajrzysz do piwniczek, gdzie dojrzewa napój bogów. Będziesz niespiesznie delektować życiem się, słońcem, zielenią i cierpko-słodkim smakiem na języku.

Wycieczki winiarskie

Wydawać by się mogło, że wycieczki winiarskie to atrakcja dla smakoszy i znawców. Ale nic bardziej mylnego! W trakcie takiej wyprawy wcale nie musisz z pełną powagą kręcić kieliszkiem w dłoni, próbując strugać sommeliera, kipera czy enologa. Przeciwnie – żeby świetnie się bawić, wystarczy otworzyć się na ulotne momenty, ludzi i ich fascynujące anegdoty.

Poza tym jesteś na wycieczce, więc czerp pełnymi garściami z różnych regionalnych atrakcji! Podróżując pomiędzy kolejnymi winnicami i winiarniami, odkrywaj słynne zabytki regionu, smakuj jego kulturę, kulinarne pyszności i piękno natury. Wycieczka winiarska to niejedna okazja do przyjemnego wypoczynku, jak i niezapomnianych przygód – od błogiego leniuchowania na plaży przez zdobywanie górskich szczytów po autentyczne spotkania z mieszkańcami.

Wycieczki winiarskie na Kaukaz – Gruzja i Armenia

Być może zastanawiasz się, dokąd można się wybrać na winiarską wycieczkę. Odpowiedź jest równie prosta, co – dla niektórych – dość nieoczywista. Bo choć wszyscy znają wina francuskie, włoskie, hiszpańskie czy chilijskie, to mało kto wie, że kolebką światowego winiarstwa jest Kaukaz. W Gruzji winorośle uprawiano już 8 tys. lat temu i do dziś pielęgnuje się tu unikalną na skalę światową tradycję gruzińskiego winiarstwa, wpisaną na listę UNESCO! Gruzińskie wino wyrabiane w kwewri smakuje zupełnie inaczej niż to europejskie – a zakopane w ziemi gliniane amfory stanowią prawdziwie zjawiskowy widok!

Wycieczki winiarskie do Gruzji to wyjątkowe przeżycie kulturowe, które w dodatku różni się nieco w zależności od regionu, który wizytujesz. Na Kaukazie zaskoczy Cię z pewnością jeszcze jedna ciekawostka: najstarszą na świecie winiarnię odkryto w… Armenii! Ten wciąż nieznany turystycznie kraj ma w zanadrzu o wiele więcej niespodzianek, a winiarska wycieczka do Armenii będzie wybornym sposobem, aby poznać je wszystkie!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest