Australia i Nowa Zelandia 17 dni

Wycieczka objazdowa

od  37999 PLN
cena za osobę / 17 dni

Rezerwuj

Odkryj ekscytujące Antypody!

Marzysz o wielkiej przygodzie na drugim końcu świata? Pakuj się na niezapomnianą wyprawę do Australii i Nowej Zelandii! Tropem kangurów skocz do serca czerwonej pustyni i odkryj legendy świętej góry Uluru. Zobacz słynną operę w Sydney, tętniące życiem zaułki Melbourne i Auckland, królicze miasteczko Geelong, wioskę Hobbiton i winiarskie doliny. Sprawdź, gdzie w eukaliptusowym lesie drzemią koale i o czym opowiadają świetliki z wapiennych jaskiń. W Rotorua wdrap się na szczyt wulkanu, z którego tryskają imponujące gejzery. Nad brzegami Pacyfiku odnajdź piękne plaże, zatoki i spektakularne formacje skalne. W wioskach Aborygenów i Maorysów daj się porwać dźwiękom didgeridoo, emocjom tańca haka, sekretom malarstwa kropkowego, kulinarnym eksperymentom i prastarym mitom, które skrywają największe tajemnice życia na Antypodach.

W cenie

Hiking w górach i nad morzem

Hiking w górach i nad morzem

Atrakcje kulturowe i kulinarne w wioskach Aborygenów i Maorysów

Atrakcje kulturowe i kulinarne w wioskach Aborygenów i Maorysów

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje – w wybrane dni)

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje – w wybrane dni)

Bilety lotnicze

Bilety lotnicze

Noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Plażowanie nad oceanem

Plażowanie nad oceanem

Wejścia biletowane do atrakcji, muzeów, rezerwatów przyrody

Wejścia biletowane do atrakcji, muzeów, rezerwatów przyrody

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Degustacja wina w lokalnych winiarniach

Degustacja wina w lokalnych winiarniach

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Uluru

Formacja skalna Uluru to przyrodniczy symbol Australii i najcenniejszy zabytek kultury Aborygenów. Imponujący ostaniec z czerwonego piaskowca leży w niemal samym sercu kontynentu i wyrasta gwałtownie ponad piaszczystą równinę na wysokość 348 m. Spektakularne piękno i kapitalne znaczenie dla tradycji rdzennej grupy etnicznej Anangu przyczyniły się do wpisania Uluru wraz z grupą skał Kata Tjuta na listę UNESCO. Krajobraz Parku Narodowego Uluru - Kata Tjuta jest żywym odzwierciedleniem kodeksu Aborygenów – zapisanym w naturze tekstem kultury, regulującym autochtoniczne obyczaje, wierzenia, relacje międzyludzkie i związki człowieka ze środowiskiem. Tradycyjne prawa najstarszej żyjącej cywilizacji świata odczytamy tu z licznych petroglifów, dzieł malarstwa kropkowego, drewnianych rzeźb (punu) oraz praktykowanych pod Uluru obrzędów i zwyczajów, takich jak tradycyjna ceremonia tańca (inma). W aborygeńskim systemie wierzeń Uluru jest świętą górą – nie wolno się na nią wspinać, za to obowiązkowym punktem zwiedzania jest piesze okrążenie formacji. Liczący 8 km obwodu monolit mieni się w zależności od pogody i pory dnia kolorami czerwieni, fioletu i pomarańczu. Za każdym razem wygląda inaczej, ukazując oszałamiający splot przyrody i starożytnej kultury Aborygenów.

Rotorua

Rotorua uchodzi za nowozelandzką stolicę zjawisk geotermalnych. Występujące tu gorące źródła siarkowe z malowniczo strzelającymi gejzerami i bulgoczącymi basenami błotnymi są efektem niezwykłego położenia miasta – w zalanej wodą kalderze nadal aktywnej strefy wulkanicznej Taupō. Jeśli wierzyć legendom, na te przyrodnicze skarby Wyspy Północnej jako pierwszy natknął się Ihenga, wielki polinezyjski odkrywca i żeglarz, który w XIV w. przepłynął czółnami waka przez Pacyfik, by wraz ze swoim ludem Te Arawa dotrzeć z mitycznej krainy Hawaiki do Nowej Zelandii. Założona przez nich w zagłębieniu stożka wulkanu siarkowa osada stała się w XIX w. popularnym uzdrowiskiem. Szlak wulkanicznych wyziewów prowadzi tu od jeziora Rotorua do dawnej twierdzy Te Puia, gdzie można zobaczyć imponujące gejzery Pohutu, Te Horu, Waikorohihi czy Pareia, a także odwiedzić centrum sztuki, rzemiosła i kultury Maorysów – rdzennej ludności Nowej Zelandii, która słynie z emocjonującego tańca haka, wspaniałych tradycji tkackich i rzeźbiarskich oraz sprytu w wykorzystywaniu gorących źródeł siarkowych do gotowania, prania, ogrzewania domów i zaspokajania innych codziennych potrzeb.

Sydney

Sydney to największe i najstarsze miasto Australii, założone przez Brytyjczyków już w 1788 r. Leży na wschodzie kraju, rozciągając się od wybrzeża Oceanu Spokojnego po Góry Błękitne. Sydney nie jest i nigdy nie było stolicą Australii, lecz stanowi kluczowe centrum gospodarcze, naukowe i kulturalne. Niezaprzeczalną wizytówką miasta jest Sydney Opera House – gmach w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu z 1973 r., objęty patronatem UNESCO i malowniczo ulokowany nad zatoką Port Jackson, w otoczeniu takich atrakcji starówki, jak zabytkowy Hyde Park, Królewski Ogród Botaniczny czy neoromański Queen Victoria Building, nad którymi góruje telewizyjna wieża widokowa Sydney Tower. W tętniących życiem dzielnicach historycznych i nowoczesnych Sydney kusi bogactwem wspaniałych widoków, sztuką, imprezami, multietnicznymi tradycjami oraz licznymi szlakami spacerowymi, które wiodą przez urokliwe jeziora, wodospady, parki narodowe i lazurowe plaże nad Pacyfikiem, gdzie swój raj odnajdą miłośnicy fauny i flory, żeglowania, surfingu i odkrywczych wędrówek.

Przyroda Australii

Blisko 90 proc. gatunków fauny i flory Australii to endemity. Po rozpadzie superkontynentu Gondwany rozwijały się one niezależnie i – poza częścią Oceanii – nie występują nigdzie indziej na świecie. Przyrodniczymi symbolami Australii są kangury, koale, krokodyle australijskie, urocze kuoki, wombaty, dziobaki, kolczatki, diabły tasmańskie, psy dingo, lotopałanki, agamy, tajpany, strusie emu, kukabury, kakadu, kiwi i tysiące innych egzotycznych ssaków, ptaków, gadów, płazów, a także ryb i pozostałych stworzeń morskich, zamieszkujących australijskie wybrzeża oceanów Spokojnego i Indyjskiego, w tym Wielką Rafę Koralową. W świecie roślin wyróżniają się z kolei eukaliptusy, akacje, makadamie, banksje, sandałowce z owocami quandong i inne okazy, porastające pustynie i wiecznie zielone lasy. Australia to kraj z największą liczbą parków narodowych na świecie (prawie 700!), które skutecznie sprzyjają ochronie lokalnych ekosystemów. Pieczę nad unikalną naturą kontynentu sprawuje także kodeks Aborygenów. Rdzenna ludność Australii od tysięcy lat wykorzystuje dary przyrody w kulinariach, medycynie ludowej czy sztuce, zachowując równowagę w relacjach człowieka i środowiska.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
30.11-15.12.2022 17 16 37999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
30.11-15.12.2022
17
Wolne miejsca
Cena
16
37999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasach: Warszawa – Sydney, Sydney – Ayers Rock – Melbourne, Melbourne – Auckland, Auckland – Warszawa z rozkładowymi przesiadkami,
 • transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (komfortowy bus, komunikacja publiczna, lot krajowy zgodnie z programem),
 • noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania z wyjątkiem dni 8. i 9.; lunch z winem w dniu 11., lunch w dniu 12., kolacje w dniach 3., 8. i 15.),
 • degustacja rdzennej kuchni Aborygenów (bush tucker food BBQ),
 • degustacja wina w lokalnych winiarniach (3×),
 • wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych atrakcji, muzeów, rezerwatów przyrody,
 • plażowanie,
 • pokazy folklorystyczne w wioskach rdzennej ludności,
 • zwiedzanie w kameralnej grupie,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata ok. 200 USD/os.),
 • posiłków i napojów nieujętych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków,
 • biletowanych atrakcji i aktywności fakultatywnych,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie/filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług nieujętych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 200 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:

 • śniadania z wyjątkiem dni 8. i 9.,
 • lunch z winem w dniu 11.,
 • lunch w dniu 12.,
 • kolacje w dniach 3. (na statku), 8. (w Uluru) i 15. (w wiosce Maorysów).

W cenie wycieczki nie są zawarte posiłki i napoje nieujęte w programie, a także osobiste wydatki na przekąski, napoje i inne zakupy. Śniadania są serwowane w restauracjach hotelowych. Pozostałe posiłki jadamy w lokalnych restauracjach i innych punktach gastronomicznych na trasie wycieczki. Każdego dnia próbujemy inne dania kuchni australijskiej i nowozelandzkiej, w których smaki rdzennej sztuki kulinarnej przeplatają się z wpływami z całego świata. Wśród kulinarnych atrakcji wycieczki znajdą się m.in. wizyty w miejscowych winiarniach i pubach, a także kolacja w wiosce Maorysów i kolacja w formie BBQ z daniami rdzennej kuchni Aborygenów (bush tucker food), podczas której smakosze będą mogli spróbować stek z kangura i krokodyla oraz inne, w tym roślinne przysmaki.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotniska, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami (klimatyzacja, Wi-Fi, radio), komunikacją publiczną i samolotami. Wszystkie transfery są zawarte w cenie wycieczki.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 17-dniowej

SYDNEY – GÓRY BŁĘKITNE – PLAŻA COGEE – COASTAL WALK – PLAŻA BONDI – PN ULURU-KATA TJUTA – MELBOURNE – PN WILSONS PROMONTORY – MELBOURNE – YARRA VALLEY – MELBOURNE – GREAT OCEAN ROAD – GEELONG – PN OTWAY – PN CAMPBELL – MELBOURNE – AUCKLAND – WAITOMO – ROTORUA – WAIOTAPU – ROTORUA – HOBBITON – AUCKLAND 

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Sydney z rozkładowymi przesiadkami.

DZIEŃ 2.  

Dalszy lot do Sydney. Przylot nocny lub poranny. Spotkanie na lotnisku z przedstawicielem biura Tamada Tour. Przejazd z lotniska do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3.  

Po śniadaniu naszą australijską przygodę rozpoczniemy od zwiedzania Sydney. Rano zajrzymy do neoromańskiego Queen Victoria Building z XIX w., pełniącego obecnie rolę galerii handlowej. Przejdziemy przez zabytkowy Hyde Park (XIX w.) z aleją stuletnich figowców, a w pobliżu zobaczymy neogotycką archikatedrę Najświętszej Maryi Panny. Na lunch wybierzemy się do jednej z najlepszych lokalnych piekarni z australijskimi przysmakami. Wczesnym popołudniem pójdziemy na spacer po Królewskim Ogrodzie Botanicznym, z którego rozciąga się widok na zatokę Port Jackson oraz ikoniczną atrakcję miasta i całego kraju: Sydney Opera House, którą zwiedzimy w następnej kolejności. Gmach opery, wybudowany w 1973 r. w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu, mieszczący sale operowe i teatralne, jest wpisany na listę UNESCO i stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata. Wieczorem z Darling Harbour wypłyniemy w rejs po zatoce z kolacją na statku. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4.  

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Sydney. Miejskim promem popłyniemy do Watson Bay, skąd spacerem przez park narodowy dotrzemy wzdłuż skalistego wybrzeża do oceanicznej „bramy wjazdowej” do miasta. Następnie popłyniemy przez zatokę Port Jackson na piaszczystą plażę Manly, gdzie spróbujemy słynnego „fish and chips”, czyli smażonej ryby z frytkami. Stąd pójdziemy na spacer do uroczej zatoki Shelly Beach. Wieczorem odwiedzimy zabytkową dzielnicę The Rocks. Chętni będą mogli skosztować lokalne piwo, obserwując z tarasu knajpki leżącą na drugim brzegu operę. Na zakończenie dnia zobaczymy nocne Sydney z punktu widokowego na Harbour Bridge. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5.

Śniadanie. O poranku czeka nas spotkanie z australijską fauną w Featherdale Sydney Wildlife Park, gdzie zobaczymy m.in. endemiczne koale, kangury, kuoki, wombaty, a także pingwiny, krokodyle i wiele egzotycznych ptaków, takich jak kakadu czy tęczowe lorysy. Następnie wybierzemy się na całodniowy hiking w Góry Błękitne. To wpisane na listę UNESCO niezwykle malownicze pasmo jest pełne wzniesień, jaskiń, kanionów, wodospadów, jezior i pieszych szlaków z ciekawymi punktami widokowymi. Góry Błękitne porasta eukaliptus, a ulatniające się z drzew olejki eteryczne powodują, że góry oglądane z odległości sprawiają wrażenie pokrytych niebieską poświatą. Wieczorem powrót do Sydney. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6.

Po śniadaniu relaks na plaży Coogee, która przyciąga miłośników windsurfingu, kąpieli słonecznych i grillowania. Po odpoczynku spacer szlakiem Coastal Walk (6 km) wzdłuż brzegu Morza Tasmana do najpopularniejszej australijskiej plaży Bondi, gdzie skosztujemy pyszne lody. Po drodze zobaczymy piaszczyste plaże, malownicze klify i zaciszne zatoczki, a spacer umilą niesamowite widoki i przyjemny szum fal. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Zakwaterowanie w pustynnym resorcie. Kolacja. Wieczorem eskapada do sekretnego miejsca na pustyni, gdzie będziemy podziwiać Field of Lights, magiczny spektakl 50 tys. solarnych świateł. Nocleg.

DZIEŃ 8.

Rano czas wolny na śniadanie i aktywności we własnym zakresie. Po 12 wybierzemy się na spotkanie z Olgą, czyli zespołem 30 monolitów, których aborygeńska nazwa brzmi Kata Tjuta („Wiele Głów”). Następnie ruszymy na pustynną wyprawę wokół najsłynniejszej atrakcji przyrodniczej Australii: świętej góry Uluru (Ayers Rock). Przyjrzymy się „czerwonej górze” z bliska i spróbujemy rozszyfrować prehistoryczne malowidła naskalne stworzone przez rdzennych Aborygenów. Nieopodal odwiedzimy Centrum Kulturowe Uluru – Kata Tjuta, gdzie poznamy historię i kulturę grupy etnicznej Anangu. O zachodzie słońca, z kieliszkiem prosecco w ręku, przyjrzymy się widowiskowej grze świateł na górze Uluru. W tych niezwykłych okolicznościach przyrody zjemy kolację w formie BBQ, podczas której spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli skosztować stek z kangura lub krokodyla i inne, również roślinne przysmaki rdzennej kuchni Aborygenów, znanej pod nazwą bush tucker food. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 9.

Śniadanie we własnym zakresie. Transfer na lotnisko i przelot do Melbourne. Zameldowanie w hotelu. Wieczorem wybierzemy się na spacer wzdłuż rzeki Yarra. Chętni będą mogli odwiedzić lokalny pub. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10.

Po śniadaniu wyjazd na zachwycający dziką przyrodą półwysep Wilsons Promontory. Wśród granitowych skał, urokliwych zatoczek, eukaliptusów i gęstych traw będziemy wypatrywać kangurów, emu, koali i kakadu. Sprawdzimy, jakiego koloru jest „herbaciana” rzeka Tidal River i spojrzymy na rozległe wody oceanu z punktów widokowych. Obiadokolacja. Powrót do Melbourne. Nocleg.

DZIEŃ 11.  

Po śniadaniu czeka nas winiarska przygoda w regionie Yarra Valley, gdzie skosztujemy lokalne wina. Odwiedzimy winiarnie Chandon (produkuje najpopularniejsze wino musujące w Australii) i Yering Station. Następnie z lampką wina zjemy australijski lunch w eleganckiej restauracji. Powrót do Melbourne. Późnym popołudniem pójdziemy na spacer po centrum miasta. Odwiedzimy dzielnicę biznesową Southbank, przejdziemy przez plac Federacji, spojrzymy na panoramę Melbourne z tarasu widokowego apartamentowca Eureka Tower (297 m) i przez chińską dzielnicę Chinatown pójdziemy na kolację, a potem do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 12.

Po wczesnym śniadaniu ruszymy malowniczą trasą Great Ocean Road wzdłuż wybrzeża. Po drodze odwiedzimy „królicze miasteczko” Geelong. W 1859 r. Thomas Austin sprowadził do niego 24 króliki, których błyskawiczne rozmnożenie i rozprzestrzenienie doprowadziło do plagi królików w Australii. Z opanowanego przez króliki miasta udamy się do Parku Narodowego Great Otway, gdzie na gałęziach drzew wilgotnej puszczy wypatrzymy drzemiące koale. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Campbell, który słynie z widowiskowych klifów i formacji skalnych. Podczas wyprawy po parku odkryjemy historię Łuku Londyńskiego i sprawdzimy, czy każdy z 12 Apostołów stoi na swoim miejscu. Po zachodzie słońca kolejna okazja do podglądania kolonii pingwinów małych. Obiadokolacja. Powrót do Melbourne. Nocleg.

DZIEŃ 13.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Auckland w Nowej Zelandii. Przejazd do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku wybierzemy się na spacer po dzielnicy portowej i centrum miasta. Następnie zmienimy perspektywę i spojrzymy na Auckland z tarasu widokowego Sky Tower (328 m). Po południu odkryjemy smaki nowozelandzkiego winiarstwa. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14.

Śniadanie. Wyjazd do Waitomo Glowworm Caves, gdzie podziemna rzeka zaprowadzi nas do malowniczej jaskini wapiennej. Ściany i sufity groty rozświetlają tysiące maleńkich światełek, emitowanych przez żyjące w jaskini nowozelandzkie świetliki. Następnie przejazd do miejscowości Rotorua, którą uważa się za nowozelandzką stolicę zjawisk geotermalnych. Rotorua leży na terenie kaldery, czyli wielkiego zagłębienia powstałego po erupcji wulkanu. Ten obszar jest wciąż aktywny termicznie – stąd obecność gorących źródeł, basenów błotnych i gejzerów. Dla chętnych możliwość wieczornego relaksu w kąpieli termalnej. Kolacja i nocleg w Rotorua.

DZIEŃ 15.

Po śniadaniu wybierzemy się do geotermalnej krainy Te Puia w obrębie miasteczka Rotorua. Zobaczymy bulgoczące, parujące i wybuchające gorącą wodą gejzery, w tym imponujący gejzer Pohutu. Następnie Te Puia odkryje przed nami tajemnice kultury Maorysów, rdzennej ludności Nowej Zelandii. Po południu przejazd do Parku Termalnego Waiotapu, gdzie czeka nas kolejna dawka fascynujących doświadczeń geotermalnych. W roli głównej: zapadnięte kratery, wulkaniczne wyziewy o zapachu siarki i strzelające gejzery. Wieczorem zjemy kolację w wiosce Maorysów, którzy pokażą swój sposób gotowania na parze, a do posiłku zaprezentują tradycyjny, niezwykle emocjonalny taniec haka. Nocleg w Rotorua.

DZIEŃ 16.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Auckland. Po drodze zwiedzimy Hobbiton, czyli wioskę stworzoną na potrzeby kręcenia filmu „Władca pierścieni”. Następnie zajrzymy do ogrodu botanicznego w Hamilton, gdzie odbędziemy szybką podróż dookoła świata. Powrót do Auckland, gdzie dotrzemy wieczorem. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 17.

Kończymy niezapomnianą przygodę na Antypodach. Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu przejazd na lotnisko w Auckland i wylot do Polski z rozkładowymi przesiadkami.

© 2022 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest