Jezioro-Kaindy-Kazachstan

Kazachstan 9 dni

Wycieczka objazdowa

od  from  from  from  6281 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 9 dni Price per person / 9 days Preis pro Person / 9 Tage Цена с человека / 9 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Przemierz bezkresne stepy krainy cudów!

Zobacz kraj różnorodności, oszałamiającej natury i wolnych ludzi. Pośród dzikich stepów poznaj jedno z najmłodszych i najbardziej tajemniczych miast świata. Odkryj sekret wojowniczego Złotego Człowieka i wyjrzyj zza złotych wież, by sprawdzić, co operowa piramida ma wspólnego z kultem słońca. Podążaj ścieżkami bogatej historii, kultury, architektury i folkloru do lokalnych muzeów i wiosek etnograficznych. Poczuj tętno Kazachstanu na tłocznym Zielonym Bazarze i najsłodsze smaki w ałmackiej fabryce czekolady. Przemierzając skalny rezerwat, chwyć za diabelski palec i odszyfruj buddyjskie petroglify, a usłyszysz śpiewające wydmy. Odnajdź marsjański pejzaż w górach Aktau i Katutau oraz imponującą Dolinę Zamków w kanionie Charyn. Wpatruj się w nieprawdopodobnie turkusowe jezioro Kaindy, by dojrzeć las zatopionych świerków i kazachski czar.

W cenie Included Im Preis В цене

Ciekawostki etnograficzne, historyczne i przyrodnicze

Przejażdżka kolejką gondolową

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Transfery szybkim pociągiem nocnym i lokalnymi autobusami

Pokaz muzyki regionalnej

Opieka doświadczonego pilota Tamada Tour i lokalnego przewodnika

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Autentyczne spotkania z lokalnymi mieszkańcami

Loty bezpośrednie Warszawa – Nur-Sułtan – Warszawa

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Nur-Sułtan (Astana)

Najmłodsze i najbardziej tajemnicze miasto świata olśni nas złotem i wszechobecnym przepychem. Słowo astana znaczy „stolica” – i jak na stolicę z XXI w. przystało, zaskoczy nas wizją futurystycznej metropolii. Na obrzeżach: zapomniane wioseczki pośrodku niczego, nie licząc dzikich stepów i urokliwych jezior. A tu, w sercu Kazachstanu, trafimy do krainy ze snów, która na wschodnią modłę kipi splendorem licznych atrakcji. Na bulwarze Nurzhol napotkamy wielkie puszki piwa – tak miejscowi żartobliwie nazywają złote wieże, nieopodal których dumnie wznoszą się meczet Nur-Astana i pałac prezydencki Ak Orda. W mieście nowoczesności – zaprojektowanym przez japońskiego architekta Kisho Kurokawę w 1998 r., z centrum biznesowym i głównymi atrakcjami zlokalizowanymi wzdłuż umownej linii zwanej aleją Millenium – odkryjemy jednak także historię. Sto pięć metrów nad śpiewającą fontanną zobaczymy kopułę wieży widokowej Bäjterek, związanej z mitem o drzewie życia i magicznym ptaku szczęścia. W Muzeum Narodowym poznamy tajemnice Złotego Człowieka, a w Piramidzie Pokoju i Pojednania – sztukę i lokalny folklor. W miejscu, gdzie Rosjanie w 1824 r. zbudowali fortecę Akmolińsk, służącą jako ośrodek handlowy dla karawan z Taszkentu i Buchary, zwiedzimy też AŁŻIR – muzeum poświęcone łagrowi dla polskich „zdrajców ojczyzny” i obozowi Akmola dla ich żon.

Park Narodowy Ałtynemel

Pojedziemy na pustynno-stepowe, otoczone wulkanicznymi górami kazachskie pustkowie. O tym, że nie jest to głucha dzicz, przekonamy się, gdy w piaskowo-marsjańskim krajobrazie usłyszymy… organy. To nie fatamorgana – to śpiewająca wydma! A właściwie dwie: północna (wys. 120 m) i południowa (150 m), o długości ok. 3 km, leżące między Małym a Wielkim Kalkanem. Wędrując przez Park Narodowy „Ałtynemel”, wywołują tarcie ziarenek piasku, dzięki czemu wydają melodyjne dźwięki. Trwają one, zależnie od pogody, parę sekund lub minut i są słyszalne z odległości nawet kilku kilometrów! Zanim naukowcy wyjaśnili ich zagadkę, miejscowi od starożytności opowiadali legendy o tym, że tajemnicze melodie to sprawka wyimaginowanych zwierząt, podziemnych rzek, dzwonów spalonych miast albo duchów pustyni. Przesądni byli przekonani, że za śpiewającymi wydmami stoi nikt inny, jak pochowany tu niegdyś Czyngis-chan, wielki wódz Mongołów. Ostatnia opowiastka mogła być poparta empirycznie, ponieważ na terenie parku faktycznie znajdują się tysiącletnie kamienne kurhany, tyle że władców ludu Saka, starożytnego plemienia nomadów. W parku – obejmującym pustynie, półpustynie, kamieniste i gliniaste równiny, step i kserofitowe zarośla – znajdziemy też inne cuda przyrody, m.in. wiele gatunków dzikich zwierząt i ostoję ptaków pod ochroną BirdLife International.

Jezioro Kaindy

Jezioro Kaindy z zatopionym lasem świerkowo-brzozowym to przyrodniczy symbol Kazachstanu. Aby zanurzyć wzrok w oszałamiająco lazurowej tafli, ponad którą wystają wyschnięte pnie drzew, wyblakłe od słońca i zimnej wody oraz porośnięte glonami i wodną roślinnością, wdrapiemy się na 2000 m n.p.m., do Parku Narodowego Kolsai (zaledwie 11 km dalej są słynne jeziora Kolsai). Pływając łodzią po pięknym jeziorze, można uznać, że Kaindy to cudowny zbieg okoliczności. I rzeczywiście – jezioro powstało w 1911 r. za sprawą osuwiska wapiennego po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,7. Spadające wapienne skały zablokowały wąwóz, a ten wypełnił się wodą z górskiej rzeki lodowcowej, która zalała rosnący tam niegdyś wiecznie zielony las. Odtąd malownicza sceneria jeziora przyciąga entuzjastów nurkowania, wędkarzy (w jeziorze występują pstrągi) i spacerowiczów, którzy mogą cieszyć oczy wspaniałym górskim pejzażem wąwozów Kaindy i Saty oraz doliny rzeki Chilik.

Góry Aktau i Kakutau

Góry Aktau i Kakutau, położone w kazachskim Parku Narodowym Ałtynemel, to spektakularny pomnik przyrody. Wyglądają jak z innej planety! Nieziemskie wzgórza Aktau (Białe Góry), na których horyzontalnie przecinają się warstwy niebieskoszarego piaskowca, czerwonej gliny, białego kwarcu, żółto-rdzawego jaspisu i różowego karneolu, tworzą nieomal marsjański labirynt klifów i kanionów. Szacuje się, że ten paleontologiczny unikat, kształtowany przez erozję i wiatr, ma aż 25–30 mln lat. Wśród fantastycznego krajobrazu gór, pokrytych osadami morskimi z dawnego Oceanu Tetydy, natkniemy się na jaskinię chrześcijańskiego pustelnika i oazę, gdzie według legendy żyli śnieżni ludzie. Pobliskie piaskowe wzgórza Kakutau są nieco mniej spektakularne, ale to właśnie tutaj znajdziemy jedno z najstarszych drzew w Azji, liczące 700 lat, i zobaczymy argale, czyli dzikie owce, zwane owcami Marco Polo – na cześć słynnego podróżnika, który opisał je w swojej relacji z wyprawy do Chin.

Ałmaty

Na południu Kazachstanu poczujemy puls dawnej stolicy i kulturalno-naukowego centrum kraju. Razem z Zhambylem, poetą i pieśniarzem folkowym, wsłuchamy się w muzyczne dzieje Ałmatów. Prawdziwej magii miasta kwiatów doświadczymy na Zielonym Bazarze oraz w parku Panfiłowa, gdzie zobaczymy pomnik Chwały, Wieczny Ogień, który upamiętnia żołnierzy walczących o wolność i niepodległość, a także jeden z najpiękniejszych drewnianych budynków świata – sobór Wniebowstąpienia Pańskiego, znany jako katedra Zenkov. Historię zgłębimy pod niebieskimi kopułami monumentalnego Centralnego Muzeum Państwowego, a po niezapomniane wrażenia udamy się na wzgórze Kok Tobe (1130 m n.p.m.). Można tu przejechać się 30-metrowym diabelskim kołem i jedyną w Kazachstanie kolejką górską, zobaczyć najwyższą wieżę telewizyjną świata albo odpocząć obok słynnych Beatlesów – rzeźby autorstwa Eduarda Kazaryana. Kto ma skryte pragnienia, spełni je przy fontannie życzeń, symbolu Ałmatów w kształcie jabłka. Spragnieni kolejnych malowniczych widoków, przejdziemy się romantyczną aleją Kochanków, skąd zobaczymy panoramę miasta i dzikie piękno górującego nad nim Ałatau Zailijskiego.

Jeziora Kolsai

Z wioski Saty ruszymy ku przygodzie spod znaku przyrodniczych eksploracji. Minąwszy soczyście zielone łąki, wijące się wstęgi potoków, skromne wiejskie chałupy i tradycyjne jurty, zanurzymy się w Park Narodowy Kolsai. Szutrową drogą dotrzemy nad trzy krystalicznie czyste wysokogórskie jeziora Kolsai – jeden z piękniejszych akwenów i największą z atrakcji południowego Kazachstanu. Jeziora Kolsai, perła północnego Tienszanu, odznaczają się unikalnym górskim wododziałem, składającym się z trzech naturalnych stref, i niesamowitą różnorodnością roślin i zwierząt. Oddamy się tu przyjemności wypoczynku w otoczeniu nieskalanej natury i ciszy, przerywanej jedynie trelami ptaków i pluskiem wody. Aby odkryć wszystkie trzy turkusowe perły, leżące na 1818, 2252 i 2850 m n.p.m., zaledwie 10 km od kirgiskiej granicy, u podnóży pasma Küngöy Ala-Too, warto przybyć tu na dłuższy pieszy lub konny trekking i wypoczynek pod namiotami.

Kanion Szaryński

Ludzie mówią, że Kanion Szaryński w Kazachstanie to mniejszy brat Wielkiego Kanionu Kolorado. Rzeczywiście wygląda bardzo podobnie – długi na 150 km i głęboki na 300 m, zachwyca marsjańskim pejzażem dna z wulkanicznej lawy, wzdłuż którego ciągną się majestatyczne klify z czerwonego piaskowca, od wieków rzeźbione przez wiatr, piasek i wodę rzeki Szaryn. W otoczonym jesionami kanionie, który obejmuje niesamowitą krajobrazowo Dolinę Zamków oraz mniejsze kaniony Temirlik, Żółty, Czerwony i Bestamak, zabawimy się w pareidolię i spróbujemy odszukać zaklęte w skałach duchy, czarownice i starożytne zamki. Być może nad rzeką spotkamy też wędkarzy, łowiących tu karpiowate „nagie osmany”, albo miłośników raftingu i kajakarstwa, którzy płyną przez Szaryński Park Narodowy w poszukiwaniu przygody i Drzewa Popiołu.

Czar Poradziecji

Odkryjemy miejsca, w które trudno uwierzyć, dopóki nie doświadczy się ich samemu: zachwycające monumentalnością architektury i bezkresnymi krajobrazami, ale gdzieniegdzie koślawe, szare, zupełnie zapomniane. Zobaczymy z bliska świat, który pomimo bliskości Europy, bywa od niej oddalony o mentalne lata świetlne. Przejdziemy się ulicami miast, które nigdy nie zasypiają, gdzie swoje butiki mają najsłynniejsi projektanci i gdzie można pójść do fryzjera albo na fitness nawet o trzeciej w nocy, aby zaraz potem trafić na głubinkę, czyli prowincję, gdzie ludzie żyją w komunałkach albo drewnianych chałupach bez łazienek, wody, ogrzewania, nie wspominając o telewizorze czy internecie. Poznamy zadziwiające lokalne obyczaje, a przy wspólnym stole posłuchamy niesamowitych opowieści, w których do dziś pobrzmiewa echo lamentu nad upadłym systemem socjalistycznym. To właśnie tu przekonamy się, co naprawdę oznacza pełna absurdów i kontrastów poradziecka rzeczywistość.  

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
17.07-25.07.2020 9 18 6281 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
17.07-25.07.2020
9
Wolne miejsca
Cena
18
6281 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

W cenie:

 • lot Warszawa – Nur-Sułtan – Warszawa,
 • bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 8 kg na uczestnika,
 • transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki,
 • transfery lokalnymi autobusami do wybranych atrakcji,
 • transfery szybkim pociągiem nocnym Nur-Sułtan – Ałmaty – Nur-Sułtan,
 • noclegi w hotelach 3* i guesthouse’ach (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje z daniami kuchni lokalnej),
 • pokaz muzyki regionalnej,
 • przejażdżka kolejką gondolową ze wzgórza Kok-Tobe,
 • degustacja kazachskich trunków i potraw,
 • bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych muzeów i atrakcji,
 • ciekawostki etnograficzne i autentyczne spotkania z lokalnymi mieszkańcami,
 • atrakcje plenerowe, historyczne i kulturowe,
 • opieka doświadczonego, anglojęzycznego pilota Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika,
 • zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów,
 • zwiedzanie w kameralnych grupach,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotnisku,
 • posiłków oraz napojów bezalkoholowych i alkoholowych nieujętych w programie wycieczki,
 • napiwków lokalnych,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach i pensjonatach do 200 USD/os.),
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • innych usług niewskazanych w programie i świadczeniach.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

Noclegi obejmują zakwaterowanie w hotelach 3* (komfortowe pokoje 2-osobowe z własnymi łazienkami), pensjonatach oraz kwaterach prywatnych w wiosce Saty (zadbane pokoje 2-osobowe z łazienkami własnymi lub oddzielnymi). Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

Całodzienne wyżywienie obejmuje śniadania, obiady i kolacje, w tym jeden obiad w formie pikniku. Urozmaicone, smaczne i sycące posiłki pozwalają każdego dnia skosztować innych tradycyjnych potraw kuchni kazachskiej.

Zdjęcia i filmy Pictures and videos Bilder und Videos Фото и видео

Transfery Transfers Transfers переводы

Na całej trasie wyprawy – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi, klimatyzowanymi busami, w których pełne bezpieczeństwo zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy. Do wybranych atrakcji wybierzemy się lokalnymi autobusami (Setra, Neoplan, Mercedes), a trasę Nur-Sułtan – Astana – Nur-Sułtan pokonamy szybkim pociągiem nocnym Tulpar Talgo.

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z licencjonowanymi, doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 9 dniowej Route and program of a 9-day trip Route und Programm einer 9-tägigen Reise Маршрут и программа 9-дневной поездки

NUR-SUŁTAN – AŁMATY – TAMGAŁY TAS – BASSHI – PN AŁTYNEMEL – BASSHI – GÓRY AKTAU I KAKUTAU – BASSHI – KANION SZARYŃSKI – SATY – JEZIORA KOLSAI – SATY – JEZIORO KAINDY – SATY – AŁMATY – NUR-SUŁTAN

DZIEŃ 1.

Zbiórka grupy na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie, o godz. 20.30 spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów, strefa D, przy stanowiskach odprawy PLL LOT. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Kazachstanu o godz. 23.00. Lot trwa ok. 4 godz. 45 min.

DZIEŃ 2.

O godz. 7.45 przylot do Nur-Sułtan (Astany). Formalności lotniskowe. Spotkanie na lotnisku z pilotem Tamada Tour. O 8.45 śniadanie i wycieczka po mieście – jednym z najmłodszych na świecie, które jest stolicą Kazachstanu od 1997 r. O 13.00 obiad w lokalnej restauracji. O 14.00 transfer do hotelu i zameldowanie. Czas wolny. O 19.00 kolacja w lokalnej restauracji. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu w hotelu wymeldowanie. O 10.00 krótka wycieczka po kultowych miejscach tajemniczego Nur-Sułtanu. Zapoznamy się z historią miasta i etapami jego rozwoju, a zagłębiwszy się w atmosferę Międzynarodowej Wystawy Expo 2017 „Energia Przyszłości”, poznamy też jego perspektywy na przyszłość. O 13.00 obiad w restauracji. O 14.30 etnograficzna wycieczka z degustacją posiłków lokalnej kuchni. Odwiedzimy Berika Alibaya, słynnego kazachskiego zergera – rzemieślnika i kolekcjonera. Zobaczymy starożytne artefakty kultury kazachskiej i tradycyjne instrumenty muzyczne, skosztujemy narodowych potraw i specjałów, posłuchamy kazachskiej muzyki oraz poczujemy ducha nomadów, ich serdeczność i gościnność. O 17.00 wczesna kolacja i transfer na dworzec kolejowy. O 19.14 nocny przejazd szybką koleją do Ałmatów (dystans 1200 km).

DZIEŃ 4.

O 8.48 przyjazd do Ałmatów, dawnej stolicy Kazachstanu, a do dziś naukowo-kulturalnego centrum kraju. O 9.00 spotkanie na dworcu kolejowym z przewodnikiem, który oprowadzi nas po głównych atrakcjach miasta, w tym pięknym parku Panfiłowa, i przybliży jego historię. O 12.30 transfer do hotelu i zameldowanie. O 13.00 obiad w lokalnej restauracji. O 14.00 udamy się na dalsze zwiedzanie miasta, na wzgórze Kok-Tobe, gdzie dotrzemy malowniczą, górską drogą. Przejażdżka kolejką gondolową ze szczytu wzgórza do centrum Ałmatów. O 18.00 kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5.

Po wczesnym śniadaniu (7.00) wymeldowanie z hotelu. O 8.00 wyjazd w kierunku największego w Kazachstanie Parku Narodowego Ałtynemel. Po drodze, ok. 10.00, przyjazd do Tamgały Tas nad rzeką Ili (165 km od Ałmatów), gdzie zobaczymy unikalne rysunki naskalne, przedstawiające Buddę i modlitewne teksty po tybetańsku, kałmucku i w innych językach. Ok. 13.00 przyjazd do wioski Basshi (300 km od Ałmatów), zameldowanie i obiad w pensjonacie. Następnie przejazd do Parku Narodowego Ałtynemel (40 km off-radu lokalnymi autobusami, przyjazd o 15.00), gdzie zobaczymy owiane legendami śpiewające wydmy i wspaniały zachód Słońca. Powrót do pensjonatu w Basshi, kolacja o 19.00, nocleg.

DZIEŃ 6.

Śniadanie o 8.00 w pensjonacie. O 9.00 wyjazd na zwiedzanie unikatowych gór Aktau i Kakutau (80 km off-roadu lokalnymi autobusami). O 13.00 obiad w formie pikniku (pudełka z posiłkami) i dalszy spacer po niezwykłych górach. O 17.00 powrót do pensjonatu w Basshi, kolacja o 19.00, nocleg.

DZIEŃ 7.

Po wczesnym śniadaniu (7.00) wymeldowanie z pensjonatu i wyjazd na zwiedzanie oszałamiającego marsjańskimi krajobrazami kanionu Szaryńskiego (dystans 300 km, przyjazd o 10.00). O 13.00 przejazd do wioski Saty, skąd o 14.30 wyruszymy nad jeziora Kolsai – perłę północnego Tien-Szanu. Czas wolny na relaks. Powrót do Saty, zameldowanie w pensjonacie, kolacja o 18.00, nocleg.

DZIEŃ 8.

Po wczesnym śniadaniu (7.00) w pensjonacie wyjazd nad jezioro Kaindy z zatopionymi świerkami (11 km off-roadu lokalnymi autobusami, przyjazd o 9.30). Relaks nad jeziorem. Następnie powrót do pensjonatu w Saty, obiad o 12.30, wymeldowanie. O 13.30 przejazd do Ałmatów (dystans 300 km), gdzie dotrzemy o 17.00 i zjemy wczesną kolację. Następie nocny przejazd szybką koleją do Astany (dystans 1200 km, pociąg wyjeżdża z Ałmatów o 18.52 i dojeżdża do Astany o 8.40 następnego ranka).

DZIEŃ 9.

O godz. 8.00 przejazd na dworzec kolejowy w Nur-Sułtan. Spotkanie na dworcu. O 9.20 śniadanie. O 11.00 transfer na lotnisko. O 13.00 wylot do Warszawy.

© 2019 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 •        imię i nazwisko,
 •        pełen adres,
 •        data urodzenia,
 •        nr telefonu,
 •        adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 •        Umowa udziału w wycieczce,
 •        Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 •        informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 •        dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 •        informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję