Kazachstan-wycieczka

Kazachstan 9 dni

Wycieczka objazdowa

od  from  from  from  5685 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 9 dni Price per person / 9 days Preis pro Person / 9 Tage Цена с человека / 9 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Zobacz kraj różnorodności, oszałamiającej natury i wolnych ludzi. Pośród dzikich stepów poznaj jedno z najmłodszych i najbardziej tajemniczych miast świata.

Odkryj sekret wojowniczego Złotego Człowieka i wyjrzyj zza złotych wież, by sprawdzić, co operowa piramida ma wspólnego z kultem słońca. Podążaj ścieżkami bogatej historii, kultury, architektury i folkloru do lokalnych muzeów i wiosek etnograficznych. Poczuj tętno Kazachstanu na tłocznym Zielonym Bazarze i najsłodsze smaki w ałmackiej fabryce czekolady. Przemierzając skalny rezerwat, chwyć za diabelski palec i odszyfruj buddyjskie petroglify, a usłyszysz śpiewające wydmy. Odnajdź marsjański pejzaż w górach Aktau i Katutau oraz imponującą Dolinę Zamków w kanionie Charyn. Wpatruj się w nieprawdopodobnie turkusowe jezioro Kaindy, by dojrzeć las zatopionych świerków i kazachski czar.

W cenie Included Im Preis В цене

Loty bezpośrednie Warszawa – Astana – Warszawa

Rejs po jeziorze Kaindy

Zwiedzanie zgodnie z programem

Transfer lotnisko – hotel – lotnisko

Komfortowe hotele *** w centrum miast

Transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu i na trasie wycieczki

Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Ałmaty

Na południu Kazachstanu poczujemy puls dawnej stolicy i kulturalno-naukowego centrum kraju. Razem z Zhambylem, poetą i pieśniarzem folkowym, wsłuchamy się w muzyczne dzieje Ałmatów. Po więcej zajrzymy do Muzeum Instrumentów Muzycznych. Historię zgłębimy pod niebieskimi kopułami monumentalnego Centralnego Muzeum Państwowego, a religię – w prawosławnym soborze Wniebowstąpienia Pańskiego. Kazachski Uniwersytet Pedagogiczny uświadomi nam z kolei, że tutejsze uczelnie mogą śmiało konkurować z ośrodkami europejskimi. Prawdziwej magii miasta kwiatów doświadczymy w parku Panfiłowa, na Zielonym Bazarze i w fabryce smakowitej czekolady Rakhat. Po niezapomniane wrażenia udamy się na wzgórze Kok Tobe (1130 m n.p.m.). Można tu przejechać się 30-metrowym diabelskim kołem i jedyną w Kazachstanie kolejką górską albo odpocząć obok słynnych Beatlesów – rzeźby autorstwa Eduarda Kazaryana. Kto ma skryte pragnienia, spełni je przy fontannie życzeń, symbolu Ałmatów w kształcie jabłka. Spragnieni kolejnych pięknych widoków, przejdziemy się romantyczną aleją Kochanków, skąd zobaczymy panoramę miasta i dzikie piękno górującego nad nim Ałatau Zailijskiego.

Nur-Sułtan (Astana)

Najmłodsze i najbardziej tajemnicze miasto świata olśni nas złotem i wszechobecnym przepychem. Słowo astana znaczy „stolica” – i jak na stolicę z XXI w. przystało, zaskoczy nas wizją futurystycznej metropolii. Na obrzeżach: zapomniane wioseczki pośrodku niczego, nie licząc dzikich stepów i urokliwych jezior. A tu, w sercu Kazachstanu, trafimy do krainy ze snów, która na wschodnią modłę kipi splendorem licznych atrakcji. Na bulwarze Nurzhol napotkamy wielkie puszki piwa – tak miejscowi żartobliwie nazywają złote wieże, nieopodal których dumnie wznoszą się meczet Nur-Astana i pałac prezydencki Ak Orda. W mieście nowoczesności odkryjemy jednak także historię. Sto pięć metrów nad śpiewającą fontanną zobaczymy kopułę wieży widokowej Bäjterek, związanej z mitem o drzewie życia i magicznym ptaku szczęścia. W Muzeum Narodowym poznamy tajemnice Złotego Człowieka, a w Piramidzie Pokoju i Pojednania – sztukę i lokalny folklor. W miejscu, gdzie Rosjanie w 1824 r. zbudowali fortecę Akmolińsk, służącą jako ośrodek handlowy dla karawan z Taszkentu i Buchary, zwiedzimy też AŁŻIR – muzeum poświęcone łagrowi dla polskich „zdrajców ojczyzny” i obozowi Akmola dla ich żon.

Park Narodowy Ałtynemel

Pojedziemy na pustynno-stepowe, otoczone wulkanicznymi górami kazachskie pustkowie. O tym, że nie jest to głucha dzicz, przekonamy się, gdy w piaskowo-marsjańskim krajobrazie usłyszymy… organy. To nie fatamorgana – to śpiewająca wydma! A właściwie dwie: północna (wys. 120 m) i południowa (150 m), o długości ok. 3 km, leżące między Małym a Wielkim Kalkanem. Wędrując przez Park Narodowy „Ałtynemel”, wywołują tarcie ziarenek piasku, dzięki czemu wydają melodyjne dźwięki. Trwają one, zależnie od pogody, parę sekund lub minut i są słyszalne z odległości nawet kilku kilometrów! Zanim naukowcy wyjaśnili ich zagadkę, miejscowi opowiadali legendy, że pochowano tu Czyngis-chana, wielkiego wodza Mongołów. Opowiastki te mogły być poparte empirycznie, ponieważ na terenie parku faktycznie znajdują się tysiącletnie kamienne kurhany, tyle że władców ludu Saka, starożytnego plemienia nomadów. Ponadto park – obejmujący pustynie, półpustynie, kamieniste i gliniaste równiny, step i kserofitowe zarośla – jest siedliskiem wielu gatunków dzikich zwierząt i ostoją ptaków pod ochroną BirdLife International.

Jeziora Kolsai

Z wioski Saty ruszymy ku przygodzie spod znaku przyrodniczych eksploracji. Minąwszy soczyście zielone łąki, wijące się wstęgi potoków, skromne wiejskie chałupy i tradycyjne jurty, zanurzymy się w Park Narodowy Kolsai. Szutrową drogą dotrzemy nad krystalicznie czyste wysokogórskie jeziora Kolsai – jeden z piękniejszych akwenów i największą z atrakcji południowego Kazachstanu. Wskoczymy do łodzi, by opłynąć pierwsze z jezior, położone wśród malowniczych gór na 1818 m n.p.m. Oddamy się przyjemności wypoczynku w otoczeniu nieskalanej natury i ciszy, przerywanej jedynie trelami ptaków i pluskiem wody. Aby obejść wszystkie trzy turkusowe perły, leżące zaledwie 10 km od kirgiskiej granicy, u podnóży pasma Küngöy Ala-Too, warto przybyć tu na dłuższy wypoczynek pod namiotami. Niezaprawieni w pieszych wędrówkach do dwóch kolejnych jezior (2250 i 2850 m n.p.m.) i leżącego 11 km dalej jeziora Kaindy z zatopionym lasem świerków mogą się dostać konno.

Czar Poradziecji

Odkryjemy miejsca, w które trudno uwierzyć, dopóki nie doświadczy się ich samemu: zachwycające monumentalnością architektury i bezkresnymi krajobrazami, ale gdzieniegdzie koślawe, szare, zupełnie zapomniane. Zobaczymy z bliska świat, który pomimo bliskości Europy, bywa od niej oddalony o mentalne lata świetlne. Przejdziemy się ulicami miast, które nigdy nie zasypiają, gdzie swoje butiki mają najsłynniejsi projektanci i gdzie można pójść do fryzjera albo na fitness nawet o trzeciej w nocy, aby zaraz potem trafić na głubinkę, czyli prowincję, gdzie ludzie żyją w komunałkach albo drewnianych chałupach bez łazienek, wody, ogrzewania, nie wspominając o telewizorze czy internecie. Poznamy zadziwiające lokalne obyczaje, a przy wspólnym stole posłuchamy niesamowitych opowieści, w których do dziś pobrzmiewa echo lamentu nad upadłym systemem socjalistycznym. To właśnie tu przekonamy się, co naprawdę oznacza pełna absurdów i kontrastów poradziecka rzeczywistość.  

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
TERMINY NA 2020 ROK W PRZYGOTOWANIU 9 14 5685 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
TERMINY NA 2020 ROK W PRZYGOTOWANIU
9
Wolne miejsca
Cena
14
5685 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

W cenie:

 •        przelot bezpośrednim rejsem LOT na trasie Warszawa-Astana-Warszawa
 •        bagaż rejestrowany 23 kg oraz 8 kg bagaż podręczny dla każdego Uczestnika
 •        transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki,
 •        zakwaterowanie w hotelach *** oraz w prywatnych kwaterach w Saty Village
 •        wyżywienie (śniadania i obfite obiadokolacje),
 •        opieka polskojęzycznego pilota oraz lokalnego przewodnika
 •        wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami,
 •        rejs po jeziorze Kaiyndy
 •        degustacja lokalnych trunków i wyrobów,
 •        ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW + bagaż,
 •        składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:  kosztów pamiątek, wydatków osobistych, ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

Noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. W Saty Village nocujemy w przystosowanych do turystów prywatnych kwaterach. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie wycieczki są 2 posiłki dziennie – śniadania i obiadokolacje.

Zdjęcia i filmy Pictures and videos Bilder und Videos Фото и видео

Transfery Transfers Transfers переводы

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy.

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych 16-osobowych grupach z polskojęzycznym pilotem oraz lokalnym przewodnikiem – pasjonatem i specjalistą od danego regionu, który mieszka w nim na stałe i doskonale zna jego kulturę, obyczaje, historię i geografię. Odwiedzamy najciekawsze atrakcje, poznajemy też codzienne życie i kulturę na lokalnych, kolorowych targowiskach i w mniej znanych lokalizacjach, do których turyści zwykle nie docierają.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 •        KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 •        NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 •        bagaż – 1000 PLN
 •        OC – 30 000 €

Ogólne warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 9 dniowej Route and program of a 9-day trip Route und Programm einer 9-tägigen Reise Маршрут и программа 9-дневной поездки

1. dzień – zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.30 z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów, strefa D, przy stanowiskach odprawy PLL LOT. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Kazachstanu o godz. 23.00. Lot trwa ok.4 godz. 45 min.

2. dzień – po przybyciu na lotnisko w Astanie spotkanie z przewodnikiem i przejazd do lokalnej restauracji na śniadanie. Zwiedzanie rozpocznie się od starej części miasta, przechodzimy wzdłuż rzeki, aby podziwiać zadziwiającą panoramę miasta i zobaczyć najważniejsze architektoniczne atrakcje. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym, która daje możliwość zobaczenia słynnego „Złotego Człowieka”, zobaczymy niezwykłą Piramida Pokoju i Pojednania oraz meczet Nur-Astana. Kolacja i nocleg w hotelu.

3. dzień – śniadanie w hotelu. Zaledwie kilka minut jazdy od centrum miasta znajduje się Muzeum ALZHIR, muzeum założone w 2007 roku i poświęcone niesprawiedliwościom i trudnościom, jakie napotykały żony więźniów politycznych w czasach sowieckich. Jeden z największych obozów w Starym Związku Radzieckim, Obóz Akmola dla Żon Zdrajców Ojczyzny, został otwarty w 1938 roku, zgromadził on ponad 18 000 więźniów z 62 różnych narodowości. Następnie udamy się do kazachskiej wioski etnologicznej Sofiewka, gdzie będziemy cieszyć się tradycyjną kazachską rozrywką i rękodziełem. Lunch w wiosce. Powrót do Astany późnym popołudniem. Kolacja i nocleg w hotelu.

4. dzień – śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Astanie. Lot do Ałmaty. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie rozpocznie się późnym rankiem abyśmy mieli czas na odświeżenie się przed popołudniową wycieczką po mieście. Lunch w lokalnej restauracji. Almaty to największe miasto Kazachstanu. Tego dnia odbędziemy pieszą wycieczkę po mieście. Przejdziemy prosto Aleją Dostyk, po drodze zobaczymy pomnik Zhambyla, wielkiego poety kazachskiej sztuki ludowej, Kazachski Uniwersytet Pedagogiczny w Abai i Park Panfiłowski, Katedrę Wozniesieńskiego i Muzeum Instrumentów Muzycznych. Odwiedzimy Zielony Bazar i fabrykę czekolady Rakhat. Dalej pojedziemy ulicą Furmanov do Centralnego Muzeum, odwiedzimy Pomnik Niepodległości, a stamtąd przejedziemy na wzgórze Kok Tobe. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

5. dzień – śniadanie w hotelu. Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Parku Narodowego Ałtynemel. W drodze do Ałtynemel zatrzymamy się nad rzeką Ili. Rzeka Ili to największa rzeka regionu Siedmiorzecza, płynąca ze wschodu na zachód. Miejsce w którym się zatrzymamy jest unikalnym, skalistym kanionem. Czekają na nas liczne atrakcje – skała „Diabelski palec”, twierdza zbudowana na potrzeby filmu „Nomads” i wreszcie rezerwat Tamgały Tas, gdzie można zobaczyć petroglify buddyjskie wyryte w XVII wieku. Następnie przejazd do parku narodowego Ałtynemel.  Lunch w wiosce Basshi. Zobaczymy niesamowite śpiewające wydmy. Wydmy mają 1,5 km długości i 120 m wysokości. Przy suchej pogodzie wydają melodyjne dźwięki, słyszalne z odległości kilku kilometrów. Zakwaterowanie w pensjonacie w Basshi. Kolacja i nocleg.

6. dzień – po śniadaniu przejazd w kierunku gór  Aktau i Katytau ok. 80 km od Basshi. Wspaniałe góry Aktau i Katutau to wyjątkowe miejsca znajdujące się na terenie Parku Narodowego Ałtynemel. Zobaczymy nieziemskie krajobrazy przypominające powierzchnię Marsa oraz przedziwne formacje skalne, powstałe na skutek zastygającej lawy w pustynnych górach Katutau oraz góry Aktau, mieniące się kolorami – bielą, czerwienią, ochrą i zielenią. Przejazd do Basshi. Kolacja. Nocleg w pensjonacie.

7. dzień – tego dnia ruszymy dalej w kierunku Kanionu Charyn, położonego wzdłuż rzeki Charyn, w pobliżu granicy z Chinami. Podobny, do znacznie większego Wielkiego Kanionu, Charyn ma głębokośc ok. 300 metrów i jest wypełniony spektakularną kolekcją kolorowych formacji, w tym imponującą Doliną Zamków. Następnie przeniesiemy się do wioski Saty, gdzie będzie można wybrać się na wycieczkę łodzią po pięknym jeziorze Kolsai (opcjonalnie). Kolacja. Zakwaterowanie w pensjonacie w Saty.

8. dzień – dzień zaczniemy od wizyty nad jeziorem Kaindy. Jezioro pojawiło się nagle w 1911 roku, po trzęsieniu ziemi, które spowodowało ogromne osuwisko. Jezioro z nieprawdopodobnie turkusową wodą, słynie z lasu zatopionych świerków, które, co dziwne, wciąż zachowują swoje liście. Czyste, zimne wody umożliwiają zobaczenie lasu. Po wizycie nad jeziorem Kaindy wracamy na lunch do pensjonatu. Następnie przejazd do Almaty, po drodze odwiedzimy muzeum Esyk – w tym regionie znaleziono wiele zabytków archeologicznych, kurhanów, grobowców oraz wiele eksponatów z okresu scytyjskiego. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Ałmaty.

9. dzień – przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

 

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 •        imię i nazwisko,
 •        pełen adres,
 •        data urodzenia,
 •        nr telefonu,
 •        adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 •        Umowa udziału w wycieczce,
 •        Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 •        informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 •        dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 •        informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję