Wyspy Owcze 8 dni

Wycieczka objazdowa

od  12999 PLN
cena za osobę / 8 dni

Rezerwuj

Poczuj nordycki wiatr!

Wyspy Owcze to wulkaniczny archipelag na Atlantyku, leżący pomiędzy Islandią, Norwegią i Wielką Brytanią. Kraj stanowi terytorium zależne Danii, zachowując własną kulturę. Jak przystało na Nordyków, Farerowie kochają dziką przyrodę swojej ojczyzny. W pejzażu Wysp Owczych tradycyjne drewniane domy z torfowymi dachami splatają się ze spektakularnymi wodospadami, jeziorami w skalnych nieckach, stromymi klifami opanowanymi przez maskonury i rozległymi łąkami, na których wypasa się, bagatela, 70 tys. owiec (mieszkańców jest o 20 tys. mniej). Wiatr niesie opowieści o wikińskich przodkach Farerów, wiodących życie proste, lecz pełne unikalnych tradycji, w których słowa sagi Færeyinga wytyczają odwieczny szacunek do ludzi i natury.

W cenie

Hiking z atrakcjami przyrodniczymi

Hiking z atrakcjami przyrodniczymi

Rejsy promami i wodolotem

Rejsy promami i wodolotem

Tradycyjna kolacja farerska

Tradycyjna kolacja farerska

Noclegi (pensjonat/dom wakacyjny)

Noclegi (pensjonat/dom wakacyjny)

Transfery lotnisko – pensjonat – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – pensjonat – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Loty Warszawa – Vágar – Warszawa

Loty Warszawa – Vágar – Warszawa

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Autentyczne spotkania z lokalnymi mieszkańcami

Autentyczne spotkania z lokalnymi mieszkańcami

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Wodospad Múlafossur

Wodospad Múlafossur to najsłynniejsza atrakcja przyrodnicza Wysp Owczych, którą trzeba koniecznie zobaczyć! Malownicza kaskada spływa z porośniętego trawą zbocza wulkanicznej skały wprost do Atlantyku, tworząc prawdziwie spektakularny widok. Múlafossur ma 30 m wysokości, bierze swój początek w górskich potokach i leży nieopodal zacisznej wsi Gásadalur na wyspie Vágar, w której pejzażu rysują się tradycyjne domy torfowe. Wodospad i wioskę otaczają imponujące formacje skalne. Bajeczna sceneria hipnotyzuje o każdej porze roku. W wietrzne dni krople wody szaleńczo dryfują w powietrzu, kreując zjawiskowe miraże. Tu i ówdzie można ujrzeć rybitwy, maskonury, wypasające się owce oraz wędrowców, przemierzających Szlak Listonosza (zwany też Szlakiem Starej Poczty), którym niegdyś dostarczano listy z Bøur do Gásadalur.

Saksun

Saksun na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Streymoy uchodzi za najbardziej bajeczną ze wszystkich farerskich wsi. Kryte torfem domy i skromny, biały kościół z trawiastym dachem nad brzegiem urokliwej laguny robią niesamowite wrażenie o każdej porze dnia i przy każdej pogodzie. Wioskę zamieszkuje obecnie zaledwie 10 osób. Mieszkańcy prowadzą muzeum w XVII-wiecznym domu o nazwie Dúvugarður i opiekują się kilkuset owcami z muzealnej zagrody. Troszczą się też o zabytkowy kościół – pierwotnie zbudowany w Tjørnuvík, a w 1858 r. przeniesiony do Saksun. Gdy wieje i leje, spoglądają zaś z nostalgią na lagunę, w której starym porcie cumowały niegdyś małe łodzie rybackie. Jest w Saksun niewysłowiona magia, splatająca w jedność tradycyjną architekturę i kulturę Farerów z dziką, oszałamiającą przyrodą.

Kirkjubøur

Kirkjubøur to historyczna wioska z najstarszymi zabytkami architektonicznymi na Wyspach Owczych. Skarbami osady są ruiny niedokończonej gotyckiej katedry św. Magnusa (XIII w.), nadal czynny kościół św. Olafa (XII w.) oraz Kirkjubøargarður (XI w.) – najstarszy wciąż zamieszkany dom drewniany w Europie, pełniący funkcje mieszkalne i muzealne, w którym od siedemnastu pokoleń żyją potomkowie rodziny Patursson. W średniowieczu Kirkjubøur było ważnym portem, sporym jak na owe czasy miasteczkiem oraz siedzibą diecezji farerskiej. W XVI w. potężny sztorm zmył większość domów, a wioska niemal opustoszała. Ocalałe zabytki są więc tym cenniejsze, a szczególną uwagę przyciąga drewniana chata rybacka Kirkjubøargarður, zbudowana ok. 1100 r. z drewna dryftowego z okolic Norwegii. Izba Loftstova (Pokój na Poddaszu) kryje bibliotekę, Stórastova (Duży Pokój) antyki z różnych epok, a najstarszym pomieszczeniem domu jest Roykstova (Pokój Dymny) ze stołem z rozbitego niemieckiego statku i popiersiem farerskiego poety Jóannesa Paturssona.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
14.07.2023-21.07.2023 8 8 12999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
14.07.2023-21.07.2023
8
Wolne miejsca
Cena
8
12999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • loty na trasie Warszawa – Vágar – Warszawa,
 • transfery lotnisko – pensjonat – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • noclegi w pensjonacie lub domu wakacyjnym,
 • tradycyjna kolacja farerska (1),
 • warsztaty kulinarne (1),
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji,
 • rejsy promami i wodolotem zgodnie z programem,
 • hiking do atrakcji przyrodniczych,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • autentyczne spotkania z lokalnymi mieszkańcami,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia i napojów (śniadania, obiadokolacje, lunche, przekąski we własnym zakresie, za wyjątkiem ujętej w cenie tradycyjnej kolacji farerskiej z warsztatami kulinarnymi),
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami obiektu noclegowego, w zależności od dostępnych w nim opcji zakwaterowania – szczegóły u Organizatora),
 • usług bagażowych na lotniskach i w obiektach noclegowych,
 • zwyczajowych napiwków,
 • wycieczek i atrakcji fakultatywnych,
 • aktywności i transferów w czasie wolnym,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

* Cena i dostępność miejsc mogą ulec zmianie. Cena gwarantowana jest w dniu wystawienia biletu. Minimalna liczba Uczestników w przypadku której potwierdzamy wycieczkę to 12 osób. 

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie pensjonacie lub domu wakacyjnym (pokoje z łazienkami lub dostępem do wspólnej łazienki w zależności od obiektu). Wybrane obiekty noclegowe mogą oferować dostęp do pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami obiektu noclegowego, w zależności od dostępnych w nim opcji zakwaterowania – szczegóły u Organizatora).

Cenie wycieczki nie obejmuje wyżywienia. W obiekcie noclegowym i na trasie wycieczki każdy uczestnik stołuje się we własnym zakresie, wybierając odpowiadające mu śniadania, obiadokolacje, lunche, przekąski, napoje. Atrakcją wycieczki jest natomiast wliczona w cenę kolacja farerska z warsztatami kulinarnymi, podczas których przyrządzimy tradycyjną zupę rybną.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, do obiektu noclegowego i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowym, klimatyzowanym busem. W cenie wycieczki są także rejsy promem i wodolotem na odcinkach podanych w programie.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 16-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 8-dniowej

VÁGAR – RUNAVÍK – TOFTAVATN – TOFTIR – NES – SØLDAFJØRDUR – GJÓGV – SLÆTTARATINDUR – EIÐI – FOSSÁ – TJØRNUVÍK – SAKSUN – KIRKJUBØUR – HESTUR – TÓRSHAVN – KLAKSVÍK – VIÐAREIÐI – ENNIBERG – KALSOY – SYÐRADALUR – TRØLLANES – KALLURIN – MIKLADALUR – SØRVÁGUR – MYKINES – GÁSADALUR – MÚLAFOSSUR – TINDHÓLMUR I GÁSHÓLMUR – SØRVÁGSVATN – BØSDALAFOSSUR –TRÆLANÍPA – SANDAVÁGUR – TRØLLKONUFINGUR – VÁGAR

DZIEŃ 1. WYLOT

Lot z lotniska Chopina w Warszawie na lotnisko Vágar na Wyspach Owczych z rozkładowymi przesiadkami.

DZIEŃ 2. VÁGAR – RUNAVÍK – TOFTAVATN – TOFTIR – NES – SØLDAFJØRDUR

Przylot na Wyspy Owcze, transfer z lotniska do pensjonatu. Odpoczynek po podróży. Śniadanie. Popołudniowa wycieczka objazdowa po północnej części wyspy Eysturoy, gdzie zobaczymy Runavík (trzecie co do wielkości miasteczko archipelagu), jezioro Toftavatn, miejscowość Toftir, komunę Nes i park wiatraków. Przejazd do Fjord Cottage. Wieczorna uczta farerska z warsztatami kulinarnymi gotowania tradycyjnej zupy rybnej. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 3. GJÓGV – SLÆTTARATINDUR – EIÐI – FOSSÁ – TJØRNUVÍK – SAKSUN

Śniadanie. Dzień pełen atrakcji rozpoczniemy wycieczką do malowniczej wioski Gjógv. Słowo gjógv oznacza w języku farerskim „wąwóz” i takiej właśnie formacji geologicznej wieś zawdzięcza swą nazwę. Ogromna szczelina utworzyła w Gjógv naturalny port, który zobaczymy zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Przejdziemy się między kolorowymi domkami i podejrzymy wypasające się owce. Następnie wdrapiemy się na Slættaratindur, najwyższy szczyt Wysp Owczych (880 m n.p.m.). Czeka nas emocjonujący trekking wśród majestatycznych krajobrazów. Na szczycie spędzimy ok. 1 h, która upłynie nam na pałaszowaniu lunchu i upajaniu się widokami. Następnie odwiedzimy Eiði – dynamicznie rozwijającą się miejscowość rybacką, która skrywa nie lada gratkę dla… miłośników piłki nożnej. Boisko w Eiði wielokrotnie umieszczano w rankingach najdziwniej położonych na świecie. Dawny stadion, zlokalizowany na skalistym przesmyku między oceanem a jeziorem, przez lata służył miejscowej drużynie, aktualnie jest zaś wykorzystywany jako pole namiotowe.Naszym kolejnym celem będzie dwukaskadowy wodospad Fossá, jeden z najwyższych (140 m) i najpiękniejszych na Wyspach Owczych. „Fossá” oznacza po farersku „rzeka z wodospadami”. Nieopodal zatrzymamy się w Tjørnuvík, osadzie na „końcu świata” z wulkaniczną czarną plażą, uwielbianą przez surferów. Dzień zakończymy w Saksun – najbardziej bajkowej ze wszystkich farerskich wsi. Magiczna laguna, położone u jej brzegów kryte torfem tradycyjne domy i kościół przyciągają niczym magnes i robią niesamowite wrażenie przy każdej pogodzie. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. KIRKJUBØUR – HESTUR – TÓRSHAVN

Śniadanie. Rankiem udamy się do historycznej osady farerskiej Kirkjubøur. Zobaczymy najstarsze na Wyspach Owczych zabytki sakralne: ruiny niedokończonej gotyckiej katedry św. Magnusa (XIII w.) i nadal czynny kościół św. Olafa (XII w.). Odwiedzimy też Kirkjubøargarður (XI w.) – najstarszy wciąż zamieszkany dom drewniany w Europie, pełniący funkcje mieszkalne i muzealne, w którym od siedemnastu pokoleń żyją potomkowie jednej rodziny. Po spotkaniu z historią pora na morską przygodę. W rejs wokół wyspy Hestur zabierze nas superszybki wodolot typu RIB, zapewniając sporą dawkę wrażeń i pięknych widoków, bowiem wschodnie wybrzeże Hestur obfituje w jaskinie morskie, iglice abrazyjne i kaniony. Na koniec dnia na wyspie Streymoy odwiedzimy Tórshavn – przytulną stolicę Wysp Owczych, której nazwa oznacza „Port Thora”, nordyckiego boga burzy i piorunów. Niepozorne miasteczko kryje wiele pięknych zakątków. Zwiedzimy główny deptak, fortecę Skansin, stołeczny port i stare miasto Tinganes, idealne na poszukiwanie pamiątek, w tym farerskich wełnianych swetrów. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5. KLAKSVÍK – VIÐAREIÐI – ENNIBERG – KALSOY – SYÐRADALUR – TRØLLANES – KALLURIN – MIKLADALUR

Śniadanie. Tego dnia czeka nas bliskie spotkanie z północną częścią archipelagu. Na początek – Klaksvík, czyli drugie co do wielkości miasteczko na Wyspach Owczych i stolica Wysp Północnych. Następnie pojedziemy do najbardziej na północ wysuniętej osady na archipelagu – Viðareiði. Znajdują się tam jedne z najwyższych pionowych klifów na świecie – Enniberg. Z osady roztacza się też wspaniały widok na wyspę Fugloy. Powrót do Klaksvíku i 20-minutowa przeprawa promowa na Kalsoy. Wyspa jest unikalna nie tylko ze względu na swój specyficzny kształt (17 km długości i tylko 1 km szerokości). Po przypłynięciu do portu w Syðradalur udamy się na północ do wsi Trøllanes. To właśnie tu zaczyna się szlak do słynnej latarni Kallurin. Znalazła się ona na okładce „National Geographic Traveller”, a jej okolice posłużyły za plan zdjęciowy do 25. części przygód agenta 007 „Nie czas umierać”. Na koniec złożymy wizytę kobiecie foce, której pomnik znajduje się w osadzie Mikladalur. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6. SØRVÁGUR – MYKINES

Śniadanie. Dziś udamy się do miejscowości Sørvágur na wyspie Vágar, skąd niewielkim kutrem popłyniemy na najbardziej wysuniętą na zachód wyspę archipelagu – Mykines. Spędzimy tu 5,5 godz. na intensywnej eksploracji wyspy i interakcji z maskonurami. Przed wiatrem schronimy się w jednej z dwóch lokalnych kawiarni. Ok. 17.00 rejs powrotny do Sørvágur i powrót na pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7. GÁSADALUR – MÚLAFOSSUR – TINDHÓLMUR I GÁSHÓLMUR – SØRVÁGSVATN – BØSDALAFOSSUR –TRÆLANÍPA – SANDAVÁGUR – TRØLLKONUFINGUR

Śniadanie. Rankiem odkryjemy Gásadalur, wioskę z dwunastoma stałymi mieszkańcami, która do 2006 r. była odizolowana. Wybierzemy się na spacer do wodospadu Múlafossur, którego kaskada wpada wprost do Atlantyku. W drodze powrotnej postój w punkcie widokowym, z którego rozciągają się formacje skalne Tindhólmur i Gáshólmur. Następnie pojedziemy nad jezioro Sørvágsvatn, gdzie według legendy mieszka nykur – wodny demon, który najczęściej przybiera formę rumaka. Powędrujemy szlakiem wzdłuż brzegów jeziora aż do wodospadu Bøsdalafossur i wejdziemy na skarpę niewolników Trælanípę (czas przejścia: 2 h; poziom trudności: łatwy). Po dawce przyrodniczych obserwacji odwiedzimy miasteczko Sandavágur, skąd chętni będą mogli dojść spacerem na Trøllkonufingur – niezwykłą iglicę abrazyjną, według miejscowych legend będącą palcem wiedźmy, którą wschodzące słońce zamieniło w głaz (dystans: ok. 3 km w obie strony; poziom trudności: bardzo łatwy). Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8. VÁGAR – WYLOT

Po śniadaniu przejazd na lotnisko we Frankfurcie. Wylot do Gdańska.

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie wskutek lokalnych warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o realizacji programu danego dnia podejmuje pilot, po przeanalizowaniu sytuacji meteorologicznej i komunikatów miejscowych służb.

© 2023 TAMADA TOUR / Sabina Poulsen. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. www.tamadatour.pl

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest