iran-9-dni-wycieczka

Iran 9 dni

Wycieczka objazdowa

od  5950 PLN
cena za osobę / 9 dni

Rezerwuj

Wyrusz do zjawiskowego Iranu i odkryj pełną blasku perłę Orientu! Na własne oczy zobacz najwspanialsze zabytki dawnej Persji: pałace, meczety, biblioteki, mauzolea.

Zachwyć się szafirowym wnętrzem jednej z najbardziej zdumiewających świątyń oraz misternymi mozaikami zdobiącymi cebulaste kopuły i ściany budowli. Zajrzyj do tajemniczego miasta – muzeum i sprawdź, gdzie znajduje się najstarszy na świecie ziggurat. Dowiedz się także, gdzie wyrabia się najpiękniejsze irańskie dywany, i poznaj sztukę tkania jedwabiu na tradycyjnych krosnach. Wkrocz w gościnne progi kraju, gdzie na każdym kroku spotkasz przyjaznych ludzi, zasmakujesz w niepowtarzalnej kuchni i zobaczysz urokliwe widoki, które zapamiętasz na długo!

W cenie

Zwiedzanie zgodnie z programem

Zwiedzanie zgodnie z programem

Wiza do Iranu

Wiza do Iranu

Przeloty wewnętrzne w Iranie

Przeloty wewnętrzne w Iranie

Komfortowe hotele *** w centrum miast

Komfortowe hotele *** w centrum miast

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Pokaz folklorystyczny

Pokaz folklorystyczny

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Degustacja lokalnych trunków i dań

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Isfahan-meczet-Iran

Isfahan

O tym mieście, położonym w połowie drogi między Szirazem a Teheranem, mówi się, że jest „połową świata”. Isfahan poprowadzi nas szlakiem krętych uliczek wprost do starych herbaciarni i rzemieślniczych zaułków, gdzie podejrzymy misterną pracę miniaturzystów. Na placu Imama zachwycimy się turkusem i błękitem okolicznych budowli (wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Czy bardziej oczaruje nas pałac Ali Kapu, z którego tarasu roztacza się zjawiskowy widok na cały plac, czy może głębia kolorów XVII-wiecznych mozaik w meczecie Szejka Lotfollaha? Co ważne, nie tylko ujrzymy tu piękną architekturę, ale także doświadczymy wyjątkowego klimatu trzeciego co do wielkości miasta Iranu. Poczujemy jego temperament, skryty w pędzących bulwarem dorożkach i w pachnących wodą różaną lokalnych słodyczach. Miasto poprowadzi nas dalej do pałacu Czehel Sotun, gdzie zrozumiemy sekret jego nazwy: pałac 40 Kolumn. Śladem mieszkańców wyruszymy także nad isfahańskie mosty – magiczny punkt spotkań, gdzie wieczorami w śpiewie męskich chórów słychać niegasnące uczucie do starej poezji.

Palac-Golestan-Teheran

Teheran

Arterie przecinające miasto we wszystkich kierunkach, liczne parki, skwery i przepływające przez miejski krwioobieg tłumy ludzi – to wszystko tworzy żywą tkankę Teheranu. Największe miasto Bliskiego Wschodu poprowadzi nas przez meandry irańskiej historii ku pulsującej współczesności. W kompleksie pałacowym Saadabad postaramy się zrozumieć źródło przemian, które zaszły w Iranie w XX stuleciu. W Muzeum Archeologicznym dotrzemy natomiast do korzeni perskiej cywilizacji. Odkryjemy tajemnicę Solnego Człowieka, a kolejne eksponaty dostarczą nam niezbitych dowodów na potęgę imperium. Kiedy staniemy przed fragmentami pałacu z Persepolis, znów poczujemy dotyk zamierzchłych czasów. Irańska stolica uderzy nas też swoim kosmopolityzmem i niecierpliwością, która przebija się przez wielkomiejski chaos i uliczny huk. Kto zapragnie jak najszybciej opuścić gwarne, tętniące 16 milionami serc miasto? Kto zaś od razu zakocha się w jego dynamice i widocznych wokół ośnieżonych szczytach Elbursu? Przekonamy się na własnej skórze!

Persepolis

Persepolis

Dotrzemy do miejsca, gdzie historia przypomina o sobie na każdym kroku. Wstępując do starożytnego miasta, na wzór dawnych gości króla i satrapów przybywających do Persepolis przejdziemy przez Bramę Wszystkich Narodów. Ta sama droga, którą szli, by złożyć królowi swoje dary, powiedzie nas do ruin pałaców, gdzie o potędze śnili niegdyś perscy monarchowie. Stojąc wśród kolumn pamiętających czasy Aleksandra Wielkiego, wyobrazimy sobie piękno drewnianych zwieńczeń i dekoracji z lapis-lazuli z czasów mocarstwa króla Dariusza I i jego syna Kserksesa. Przeszłość da nam o sobie znać także w pobliskim Naqsze Rostam – królewskiej nekropolii wykutej wysoko w skałach. Gdy dostrzeżemy ją już z daleka, zobaczymy jednocześnie minioną potęgę, której sława do dziś wskrzesza stare baśnie i legendy. W dalszej wędrówce przez historię początków Imperium Perskiego odwiedzimy osamotniony grób Cyrusa Wielkiego w Pasargadach. Wszystkie te miejsca udowodnią nam, że Irańczycy nie bez przyczyny do dzisiaj są dumni ze swoich bohaterów i herosów.

Sziraz-meczet-Nasir-Ol-Molk

Sziraz

W Szirazie spełnimy irańską obietnicę kwiatów, poezji i wina. Zanurzymy się w feerię barw setek roślin rosnących w ogrodach Eram (lista UNESCO), a w Narandżestanie poczujemy zapach pomarańczy, od których pochodzi przydomek tego kwiatowego raju. Nasze zmysły oczarują bogato zdobione domy, będące zaledwie zwiastunem innych niezwykłości miasta. Przekraczając próg Nasir ol-Molk, ujrzymy bajeczny kalejdoskop kolorów, którym świątynia zawdzięcza swą drugą nazwę: Różowy Meczet. Spacerując zieleńcem wokół mauzoleum Hafeza, damy się porwać poezji. Razem z XIV-wiecznym poetą zatęsknimy do irańskich oczu w kształcie migdałów i do wina, w którego smaku roztapiają się kochankowie. Kto odważy się sięgnąć po tradycyjną wróżbę, którą przed wejściem wręcza… papużka? To jeszcze nie koniec niespodzianek: kiedy wejdziemy w gąszcz gwarnych uliczek bazaru Vakil, zadziwi nas, ilu przypraw, bakalii i potraw jeszcze nigdy nie próbowaliśmy. W meczecie o tej samej nazwie doświadczymy z kolei ciszy, skrytej wśród spiralnych kolumn. Kunszt irańskiej sztuki ujrzymy w mauzoleum Ali ebne Hamze, które uwodzi refleksami światła wędrującego po budowli za sprawą kawałków szkła i lusterek.

Jazd-Iran

Jazd

Poczujemy uderzający powiew gorącego powietrza, które niesie pieśń przeszłości jednego z najstarszych miast świata. Zlokalizowany na styku dwóch wielkich pustyń, Jazd odkryje przed nami tajemnicę swojego przetrwania – słynne wieże wiatru – i wplącze nas w labirynty wąskich uliczek. Dotykając ścian glinianych domów, poczujemy pod palcami zapisane niczym alfabetem Braille’a setki lat historii. Żywą historię Jazdu poznamy też w warsztacie, gdzie jedwab nadal tka się na tradycyjnych krosnach. W tym półmilionowym mieście doświadczymy ponadto religijnej różnorodności. Jak dwa rosłe cyprysy – ukochane drzewa Irańczyków – wyrosną przed nami najwyższe minarety w kraju, stojące niby strażnicy przy wejściu do XIV-wiecznego Meczetu Piątkowego. Naszą wyobraźnię rozpali wieczny ogień w zoroastryjskiej Świątyni Ognia, a rozbudowany kompleks Amir Czakmak skieruje nasz wzrok ku niebu. Gdy odnajdziemy świeży, chłodny powiew w ogrodach Dowlat Abad, ruszymy plątaniną uliczek do więzienia Aleksandra Wielkiego (mauzoleum Sejjeda Roknaddina), by odkryć jego prawdziwe przeznaczenie.

Kaszan-laznie-sultana-Amira-Ahmada

Kaszan

W słomianym mieście Iranu wskoczymy w buty spragnionych wrażeń odkrywców przeszłości. Zagłębimy się w plecionkę glinianych uliczek, które przetrwały trzęsienie ziemi z końca XVIII w. Nasze zmysły otuli zapach wody różanej – z jej produkcji słynie cały region. Niepozorne miasteczko odkryje przed nami domy bogatych XIX-wiecznych kupców, którzy dorobili się majątków na handlu dywanami perskimi czy importowanymi samowarami. Odkryjemy też przykłady wielowiekowej, zróżnicowanej architektury i pierwsze ślady osadnictwa, datowane na 6000 lat p.n.e. Niczym wielka tajemnica przyciągną nas wykopaliska Tepe Sialk. Poczujemy pradawnego ducha najstarszego na świecie zigguratu, pochodzącego z III tysiąclecia p.n.e. Jego kształt mimo upływających wieków wciąż przypomina tradycyjną formę świątyni, która składała się z coraz mniejszych, pnących się stopniowo w górę tarasów. Właśnie tam odnaleziono liczący ponad 5000 lat szkielet 10-letniej dziewczynki. W Tepe Sialk wieje bowiem wiatr, który nosi w sobie okruchy losów ludzi wiodących tu swoje życie przed tysiącami lat. Wiatr, który poczujemy na każdym kroku…

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
25.04-03.05.2022 9 16 5950 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena może obejmować część wpłaty w USD lub EUR oraz nieznacznie różnić się od podanej w tabeli, w zależności od aktualnych kursów walut. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Liczba dni
25.04-03.05.2022
9
Wolne miejsca
Cena
16
5950 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach ***,
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje),
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour,
 • opieka anglojęzycznego przewodnika
 • wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami,
 • degustacja lokalnych wyrobów,
 • wieczór folklorystyczny z muzyką na żywo,
 • wizę do Iranu,
 • wewnętrzne przeloty w Iranie
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • przelotu na trasie Warszawa-Teheran-Warszawa (Turkish Airlines z przesiadką w Stambule, cena od 1885 zł/os., zakup biletów po stronie Tamada Tour),
 • kosztów pamiątek, i wydatków osobistych,
 • ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie wycieczki są 2 posiłki dziennie: śniadania w hotelach i obiadokolacje w miejscowych restauracjach, serwujących dania kuchni irańskiej i europejskiej. Poznajemy kraj od kuchni, każdego dnia próbując innych regionalnych dań. Wielką atrakcją jest udział w tradycyjnym wieczorze folklorystycznym z muzyką na żywo. Taniec w Iranie jest niestety zakazany.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 16-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 9-dniowej

1. dzień – zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Iranu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2. dzień – przylot do Teheranu. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek.

3. dzień – śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Pałacu Saadabad zbudowanego przez dynastię Pahlawi w XIX wieku. Następnie wizyta w Muzeum Archeologicznym, najwspanialszym muzeum w Iranie, gdzie zobaczyć można kolekcję starożytnej perskiej cywilizacji. Wieczorem przejazd do Shirazu. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Noc w hotelu w Shiraz.

4.dzień – śniadanie w hotelu. Zwiedzanie ogrodów  Eram i Narenjestan, pięknego meczetu Nasir al-Mulk, grobowca największego irańskiego poety Hafeza. Wizyta w kompleksie Vakil i najbardziej zdumiewającej świątyni Ali Ebn-e Hamze. Noc w hotelu w Shiraz.

5.dzień – śniadanie w hotelu. Przejazd do Jazd. Po drodze postoje aby zobaczyć bramę Koran, Persepolis (miasto w starożytnej Persji, założone przez Dariusza I w 518 p.n.e.), Necropolis (groby królów Achamu) i Pasargad (grób Cyrusa Wielkiego, który był cesarzem Achamenii). Zakwaterowanie w hotelu w Jazd. Czas wolny. Noc w hotelu w Jazd.

6.dzień  – śniadanie w hotelu. Według UNESCO Jazd jest jednym z najstarszych miast na świecie. Miasto to jest żywym muzeum. W planie spacery wąskimi uliczkami miasta. Odwiedzenie najwyższej wieży wiatrowej, która utrzymuje chłód budynków. Zwiedzanie Piątkowego meczetu z XIV wieku i warsztatu gdzie tka się jedwab na tradycyjnych krosnach. Wizyta w Świątyni Ognia, meczecie Amir Chakmak, kompleksie Dowlat Abad i mauzoleum Sejjeda Roknaddina. Noc w hotelu w Jazd.

7. dzień – śniadanie w hotelu. Rano wyjazd w kierunku miasta Isfahan. Po drodze zwiedzanie miasta  Nain, słynącego z przepięknych dywanów. Przyjazd do Isfahan, wizyta na olbrzymim otwartym placu w centrum miasta, otoczonego z czterech stron zabytkami, który nosi nazwę Placu Imama. Do zabytków znajdujących się wokół placu należą meczet Imam pokryty na zewnątrz i wewnątrz drobnymi turkusowymi płytkami, mniejszy meczet Sheikh Lotfollah który zawiera jedne z najpiękniejszych mozaik z XVII wieku, pałac Ali Ghapoo, który był pierwszym wielopiętrowym budynkiem w Iranie i rozległy bazar w Isfahanie, gdzie można odwiedzić pracownie artystów, którzy malują drobne miniatury. Następnie wizyta w pałacu Chehel Sotoun i oglądanie mostów na rzece Zayanderud. Noc w hotelu w Isfahanie.

8. dzień – śniadanie w hotelu. Poranny przejazd w kierunku miasta Kaszan. Na terenie miasta znaleziono ślady osadnictwa ludzkiego sprzed 6000 p.n.e. Wykopaliska Tepe Sialk obejmują najstarszy na świecie ziggurat, datowany na III tysiąclecie p.n.e. Kaszan jest pierwszą dużą oazą na drodze Kom-Kerman, wiodącej wzdłuż największych pustyń Iranu. Przejazd do Teheranu. Noc w hotelu w Teheranie.

9. dzień – Nocny przejazd na lotnisko w Teheranie. Lot powrotny do Warszawy.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • WPŁATA 3. (pozostała kwota za wycieczkę; płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;
 • przelewem online za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl, zintegrowanego z formularzem rezerwacji wycieczki. Obsługę płatności elektronicznych i kartą płatniczą prowadzi DialCom24 Sp. z o.o., 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15, NIP 781-173-38-52, REGON 634509164, Sąd Rejonowy Poznań, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000306513.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest