Magia Gruzji Tamada Tour

Rosja

Wycieczki do Rosji

Chodzi Ci po głowie wycieczka do Rosji? Nie zastanawiaj się długo i ruszaj w drogę! Największe państwo świata, rozciągające się od Europy przez północną Azję aż po Ocean Spokojny, dostarcza moc zróżnicowanych wrażeń, kusi bogactwem zabytków, fenomenalnych krajobrazów i etnicznych spotkań.

Wycieczki do Rosji to w rzeczywistości eskapady do całkowicie innych wymiarów ludzkiej egzystencji, gdzie człowiek mierzy się na każdym kroku z tym samym – z potęgą terytorium, historii, miejskich dżungli, dzikiej natury. Żeby spróbować zrozumieć różne oblicza tego kraju, trzeba go przeżyć osobiście – i przyjechać tu nie raz, bo każdy region federacji to… zupełnie inna Rosja.

Wycieczki objazdowe do Rosji – Moskwa i Petersburg

Na start idealne są kilkudniowe wycieczki objazdowe do Rosji. Najwspanialsze i najbardziej zdumiewające atrakcje Rosji pozwoli Ci odkryć wycieczka objazdowa do Moskwy i Petersburga. Na własne oczy ujrzysz kultowe miejsca stolicy: Kreml, plac Czerwony z mauzoleum Lenina, dawną siedzibę KGB na Łubiance, plac Tagański z bunkrem Stalina, a także Teatr Wielki, pełne przepychu stacje metra czy Galerię Malarstwa im. Puszkina z dziełami Picassa i rosyjskiej awangardy.

Przekonasz się, że Moskwa nigdy nie zasypia, że w środku nocy można tu iść do fryzjera albo… wskoczyć w najszybszy rosyjski pociąg Sapsan, którym dotrzesz do Petersburga. W Wenecji Północy czekają z kolei białe noce, słynne muzeum Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, krążownik Aurora, nocny spektakl podnoszenia miejskich mostów, a w pobliżu – zachwycający pałac w Peterhofie i oczywiście Carskie Sioło z legendarną Bursztynową Komnatą.

Jako świadomy podróżnik szybko dostrzeżesz, że tego typu wycieczka objazdowa do Rosji pokazuje tylko jedną, piękną, bogatą i nowoczesną twarz tego zagadkowego kraju. Ale przypatrz się uważnie, a po drodze zobaczysz zapomniane przez los głubinki. Skromne wioski, gdzie życie zatrzymało się kilka dekad temu, gdzie ludzie nadal noszą wodę ze studni, ogrzewają się piecykiem typu koza, nie mają Wi-Fi i jeżdżą rozklekotanymi ładami, dopóki nadwozie wytrzyma na dziurawych wertepach. Czy odnajdziesz tam swoisty czar Poradziecji?

Wycieczki objazdowe do Rosji – Syberia, Tuwa i Chakasja

Zupełnie inny pejzaż Rosji odkryjesz na dzikiej Syberii. Szamani, renifery, kopalnie złota, hipnotyczne dźwięki bębnów i śpiewu gardłowego, kurhany scytyjskiego króla w Dolinie Carów, artyści rzeźbiący w agalmatolicie, stepowe jurty ałtajskich nomadów – to i wiele innych skarbów czeka na szlaku wycieczki objazdowej do Tuwy i Chakasji.

Jeszcze do niedawna obie republiki były zamknięte dla obcokrajowców, Rosjanie też rzadko tu zaglądali. Dziewicze tereny zachwycają dzięki temu bujną przyrodą, która podobno nie zmieniła się od 10 tys. lat! Możesz się o tym przekonać nie tylko w Parku Narodowym Ergaki, lecz także pod świętą górą Khairykan nad brzegami potężnego Jeniseju. Cywilizacja? Spotkasz ją w miasteczkach Abakan i Kyzył – ale i tak dasz stąd nogę do namiotu, aby spędzić noc pod rozgwieżdżonym niebem i poczuć zew Syberii!

Wyprawy do Rosji – Bajkał i Buriacja na Syberii

Przygodowa wyprawa do Rosji wręcz nie może się obyć bez błękitnej perły tego kraju. O zdobyciu jeziora Bajkał marzy każdy podróżnik, który chce poczuć prawdziwą wolność i pognać UAZ-em przez bezdroża aż na skraj archipelagu Olchon. Po co? Ot, na spotkanie szamańskich legend, endemicznej przyrody (żyją tu nerpy, jedyne na świecie foki słodkowodne, a także omule – ryby występujące tylko w Bajkale) oraz ludzi od wieków zanurzonych w unikalnym folklorze.

Wakacyjna wycieczka objazdowa nad Bajkał z Buriacją oraz 11-dniowa wycieczka nad Bajkał otworzą przed Tobą mariaż najpiękniejszych atrakcji regionu. Zobaczysz drewniane koronki Irkucka, gigantyczną głowę Lenina i muzeum Buriacji w Ułan Ude i Muzeum Bajkału w Listwiance. Wybierzesz się też zabytkową Koleją Krugobajkalską na przejażdżkę z widokiem na oko Syberii. Przede wszystkim odkryjesz etnograficzne i przyrodnicze cuda Olchonu, takie jak słynna Skała Szamanki, przylądki Sagan-Chuszun, Schibete i Choboj oraz kopce obo i pale serge obwieszone modlitewnymi wstążkami.

Jeżeli masz ochotę na wieeelkie przygody, rusz na wyprawę Koleją Transsyberyjską. Pokonaj tysiące kilometrów torów przez Moskwę, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Irkuck aż po Olchon nad Bajkałem, a bez dwóch zdań będziesz miał co wspominać w jesienne wieczory!

Masz już to za sobą, a w przemierzaniu zakamarków Rosji dorównujesz odwagą niedźwiedziowi syberyjskiemu? Co więc powiesz na prawdziwe wyzwanie trampingowe dla globtrotera z krwi i kości, czyli zimową wyprawa nad Bajkał? Wskakuj na pokład i sprawdź na własnej skórze, dlaczego właśnie tę eskapadę zapamiętasz do końca życia!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Tamada Tour

Realizacja: Codenest